Створено сервіс для визначення небезпеки авіапольотів над зонами бойових дій
https://racurs.ua/ua/n48429-stvoreno-servis-dlya-vyznachennya-nebezpeky-aviapolotiv-nad-zonamy-boyovyh-diy.htmlРакурсПро це оголосив офіційний представник генсека ООН Стефан Дюжаррік, передає ТАСС.
За його словами, рекомендація розробити таку базу даних була ухвалена на конференції високого рівня з цивільної авіації, що проходила під егідою ICAO в Монреалі в лютому цього року. Система доступна для широкої громадськості, проте на даний момент база даних порожня.
«Відповідно до того, як вона буде наповнюватися відомостями, вона пропонуватиме останню інформацію про потенційні загрози для цивільної авіації, що зумовлені збройними конфліктами», — запевнив Дюжаррік.
Він уточнив, що наповнювати базу даних можуть лише уповноважені офіційні особи держав на основі процедур, які погоджені Радою ICAO.
«У всіх випадках буде чітко вказано, яка держава внесла інформацію, а країни, які в ній згадуються, зможуть розглянути і схвалити ці відомості до того, як вони будуть опубліковані», — пояснив представник ООН.
Підставами для розробки сервісу стали катастрофа малайзійського лайнера в Донецькій області в липні 2014 року та зникнення літака цієї ж авіакомпанії над Південно-Китайським морем у березні 2014 року. Ці події обговорювалися на конференції у Монреалі, за підсумками якої було рекомендовано запровадити новий стандарт контролю за польотами авіалайнерів, зокрема, ввести обов’язкову звітність пілотів про місцезнаходження літаків кожні 15 хвилин. Ці правила можуть набути чинності вже цієї осені.