Спека в Україні зумовила зростання захворюваності на лептоспіроз
https://racurs.ua/ua/n55298-speka-v-ukrayini-zumovyla-zrostannya-zahvoruvanosti-na-leptospiroz.htmlРакурсПро це повідомляє прес-служба МОЗ.
«За червень цього року в Україні зафіксовано 22 випадки захворювання на лептоспіроз, із них найбільше в Хмельницькій і Сумській областях та в Києві», — йдеться в повідомленні.
Спалахи цього захворювання спостерігаються переважно в літньо-осінній період. Медики закликають не купатися та не рибалити у водоймах, де введені обмежувальні заходи, а також у водоймах зі стоячою водою. З домашніми тваринами в сільському господарстві необхідно працювати в захисному одязі, зробити тваринам щеплення проти лептоспірозу.
Переносниками збудника інфекції у природі є гризуни (щури, миші), а також свині, рідше — велика худоба та собаки.
Інкубаційний період хвороби триває від 7 до 14 днів. Захворювання починається гостро, з проявів начебто звичайної простуди: підвищення температури до 39-39,5 градусів, яка в наступні 6-10 днів зберігається на високому рівні, спостерігається сильна загальна слабкість, головний біль, біль у м’язах, нудота. Також можливі герпетичні висипання, поява жовтяниці та носових кровотеч. Хворі на лептоспіроз підлягають обов’язковій госпіталізації до інфекційного відділення.
Нагадаємо, наприкінці липня на агрокомбінаті в селищі Калита на Київщині зафіксували африканську чуму свиней (АЧС). Загалом захворювання охопило вже п’ять областей України.