ЄС вимагає привести у відповідність закон про електронні декларації
https://racurs.ua/ua/n66831-ies-vymagaie-pryvesty-u-vidpovidnist-zakon-pro-elektronni-deklaraciyi.htmlРакурс«Це забезпечить створення ефективної та всеосяжної системи перевірок електронних декларацій,» — зазначено у повідомленні прес-служби європейського відомства на сторінці у Facebook.
Також Томбінський зауважив, що слід якомога швидше призначити решту членів Національного агентства з питань запобігання корупції, аби воно повністю запрацювало у першому кварталі 2016 року.
Разом з тим, дипломат привітав ухвалення у другому читанні законів про агентство з питань виявлення, розшуку і управління активами (№ 4056), про спецконфіскації (№ 4054) та про прокуратуру (№ 4055).
Нагадаємо, 17 лютого, після ухвалення закону про електронні декларації у першому читанні, Томбінський підкреслив, що документ не відповідає антикорупційним зобов’язанням України. Дипломат наголосив на необхідності вдатися до негайних дій з метою створення ефективної системи перевірки декларування статків, а також забезпечити спроможність виконання своїх обов’язків Національною агенцією із питання запобігання корупції.
У середу під час представлення законопроекту про електронне декларування, доповідач вніс з голосу кілька десятків поправок. Перелік деяких поправок на своїй сторінці у Facebook опублікував журналіст Денис Бігус. Для прикладу, ліміт декларування депутати підвищили у два (за паперовою версією) або три (за версією з голосу) рази, декларування витрат підняли з 20 до 100 мінімумів, декларування готівки і банківських коштів підняли з 50 до 100 мінімумів.
Також у декларації більше не вказується місце фактичного проживання, а тільки реєстрації. Можна не вказувати вартість майна, якщо воно не є джерелом доходу.
Відповідальність чиновники нестимуть з 2017 року. Декларується тільки те рухоме майно, яке придбано після впровадження нової системи декларування.