У Національному інституті раку розповіли про свої новітні розробки
https://racurs.ua/ua/n71226-u-nacionalnomu-instytuti-raku-rozpovily-pro-svoyi-novitni-rozrobky.htmlРакурсПро ситуацію з онкозахворюваннями в Україні розповіла в інтерв’ю «Ракурсу» директор НІР, доктор медичних наук, заслужений лікар України Олена Колеснік.
Зокрема, одна з розробок, які заслуговують на увагу, — апарат «Магнітерм», завдяки якому ліки потрапляють точно в метастази і ракову пухлину, а не поширюються по всьому організму. Це нанотехнології. На дрібні частки металу — наночастинки — «садять» ліки, і за допомогою апарату «Магнітерм» створюється магнітне поле в області пухлини. Наночастинки з кровотоком доставляють препарат в область пухлини і утримуються там магнітним полем апарату.
Також в інституті вже не один рік використовують дендритно-клітинну вакцину. «Такі вакцини індивідуальні, вони виробляються з пухлини пацієнта. Процес створення вакцини складний: говорячи простою мовою, імунні клітини пацієнта навчаються боротися проти своєї ж пухлини. Вакцина дає хороші результати при раку легенів, меланомі, раку шлунка, молочної залози. Ця розробка висунута на державну премію», — розповіла лікар.