Україні не можна копіювати європейський досвід реформування прокуратури — екс-глава Верховного суду
https://racurs.ua/ua/n71369-ukrayini-ne-mojna-kopiuvaty-ievropeyskyy-dosvid-reformuvannya-prokuratury-eks-glava-verhovnogo.htmlРакурсНе можна копіювати європейський досвід, бо в Європи і у нас різна доля, різний історичний шлях, різні можливості і різна ментальність. Про спроби реформування прокуратури нинішньою владою пише у своїй статті для «Ракурсу» екс-голова Верховного суду Василь Маляренко.
«Чому кожна політична сила, приходячи до влади в Україні, намагається здійснити зміни в системах суду і прокуратури? Тому що судочинство і прокуратура — це могутня зброя в боротьбі за владу і за власність. Кожна політична сила намагається заволодіти цією зброєю, змусити судову і прокурорську систему захищати лише її інтереси, діяти тільки у відповідності з її поглядами», — пише автор.
Він зазначає, що за останні 25 років жодна політична сила не вивчала глибинних проблем, явищ і процесів, що відбуваються в прокурорській та судовій системах. Все робиться під впливом необхідності забезпечення інтересів певних політичних та бізнесових сил, так званої європейської інтеграції.
Прокуратура перестає бути авторитетною структурою, її функції звужено до мінімуму.
«Над її працівниками кепкують, їх шельмують і дискредитують. Соціальні пільги приведені майже до нуля. Серйозні досвідчені фахівці при наявності вибору між роботою в бізнесі чи прокуратурі ідуть, звичайно, в бізнес. Керівництво в прокурорських структурах безкінечно змінюється. Досвідчених фахівців там залишається все менше. В той же час, вимоги до працюючих в системі жорсткі. Норма Кримінального процесуального кодексу про те, що на прокурорі лежить обов’язок щодо керівництва досудовим розслідуванням, робить його постійно винуватим», — наголошує екс-голова ВСУ.