Нацбанк оприлюднив показники зовнішнього держборгу України (ІНФОГРАФІКА)
https://racurs.ua/ua/n72100-nacbank-opryludnyv-pokaznyky-zovnishnogo-derjborgu-ukrayiny-infografika.htmlРакурсЯк повідомляє прес-служба регулятора, державний та гарантований державою борг збільшився протягом минулого року на 43% — до 1,57 трлн грн та ще на 7% до 1,69 трлн грн протягом чотирьох місяців 2016 року. Причиною збільшення держборгу стала девальвація національної валюти.
Разом з тим, у доларовому еквіваленті борг зменшився на 6,2% до 65,5 млрд дол. протягом 2015 року (+2% до 67,1 млрд дол. протягом чотирьох місяців 2016 року).
«Співвідношення боргу до ВВП на кінець 2015 року становило 79% ВВП. Це нижче ніж рівень, передбачений програмою Міжнародного валютного фонду, що обумовлено меншими обсягами залучення кредитів від офіційних кредиторів і меншими інвестиціями в капітали державних банків, ніж очікувалося. Завдяки вдалій реструктуризації зобов’язань, гарантованих державою, графік погашення зовнішнього державного боргу на сьогодні є прийнятним і не створює ризиків для фінансової стабільності», — йдеться у звіті НБУ.
Погашення на загальну суму близько 15 млрд дол., які припадали на 2015-2018 роки, відтерміновані на 2019 рік та подальші роки. Крім того, кредитори погодилися на списання 20% номінальної суми боргів в обмін на інструмент відновлення вартості (VRI).
На сьогодні ключовим фактором ризику в контексті управління державним боргом є єврооблігації на суму 3 млрд дол., які РФ відмовилася реструктуризувати на загальних умовах. Очікується, що судові суперечки будуть тривалими, але позиція України є достатньо обґрунтованою та конструктивною. У грудні 2015 року МВФ прийняв рішення про те, що неврегульованість питання офіційної заборгованості не може бути перешкодою для продовження співпраці із фондом.
Нагадаємо, загальна сума державного та гарантованого державою боргу на кінець березня склала 1,710 трлн грн, що на 30,558 млрд грн (1,8%) нижче показника на кінець лютого.