Як не стати жертвою гепатиту С — поради лікаря
https://racurs.ua/ua/n72245-yak-ne-staty-jertvou-gepatytu-s-porady-likarya.htmlРакурсНайчастіше зараження вірусом гепатиту С відбувається безсимптомно. Жовтяничні форми розвиваються вкрай рідко, і хворі тривалий час можуть не підозрювати про інфікування. Згодом з’являються наслідки, які стають причиною смерті хворих, — цироз або рак печінки. Про те, як уберегтися від гепатиту С, розповіла в інтерв’ю «Ракурсу» головний позаштатний інфекціоніст Міністерства охорони здоров’я України, завідуюча кафедрою інфекційних хвороб Національного медичного університету імені О. Богомольця, доктор медичних наук, професор Ольга Голубовська.
У зв’язку з цим вона радить кожному українцеві хоча б раз на рік здавати аналіз крові на антитіла до гепатиту С. Особливо якщо проводилися якісь маніпуляції. Такі аналізи роблять у приватних лабораторіях. Є також експрес-тести в аптеках, вони досить високочутливі. Якщо антитіла позитивні, наступний етап — хворий повинен прийти в установу, що займається лікуванням вірусних гепатитів. У Києві центр з діагностики і лікування вірусних гепатитів працює на базі клінічної лікарні № 15.
«Хочу зазначити, що наявність антитіл ще не привід для паніки. При інфікуванні вірусом гепатиту C приблизно 85% випадків закінчуються переходом у хронічну форму. Решта 15% інфікованих виліковуються самі. Тому якщо пацієнту кажуть, що виявлені антитіла, не треба сприймати це як вирок. Цілком ймовірно, що людина може потрапити в ці щасливі 15%», — заспокоює лікар.