Екзит-поли референдуму: Велика Британія залишається у складі ЄС
https://racurs.ua/ua/n72713-ekzyt-poly-referendumu-velyka-brytaniya-zalyshaietsya-u-skladi-ies.htmlРакурсЯк повідомляє видання Theguardian, згідно з результатами перших екзит-полів, 52% британців, котрі взяли участь у референдумі проголосували за те, щоб залишитися у складі ЄС. Разом з тим, вихід країни зі складу ЄС підтримали 48%.
Окрім цього, на думку колишнього президента YouGov Пітера Келлнера, перевага тих, хто підтримує ідею залишитися в складі ЄС над прихильниками руху Brexit становитиме близько 8,5% (2,5 млн голосів). Однак, Келлнер не виключає, що різниця може скласти і до 1 млн голосів.
Наприклад, згідно з попередніми опитування щодо референдуму жителі Гібралтару — 51.2-55.3% сказали, що голосуватимуть за те, щоб Велика Британія лишилася в складі ЄС, «проти» цього — 44.7-48.8%.
Зазначимо, що попередні підсумки референдуму оприлюднять вранці 24 червня.
Рішення про проведення цього референдуму було ухвалено після того, як прем’єр-міністр Девід Кемерон пообіцяв поставити на голосування питання про членство Великої Британії у ЄС до 2017 року, якщо його партії вдасться перемогти на парламентських виборах у 2015 році. Консервативна партія перемогла і рішення про проведення голосування було підтверджено. Паралельно Британія та Євросоюз вели переговори про нові умови членства країни в ЄС.
Зазначимо, що Велика Британія не є членом ані єврозони, ані Шенгенської угоди, однак Лондон традиційно виступає проти поглиблення європейської інтеграції.
Кемерон заявив, що підтримує збереження членства країни в ЄС, а можливий вихід з об’єднання назвав «авантюрою століття». Прем’єр виступає за збереження країни у складі ЄС, але наполягає на значному його реформуванні.
Натомість голова Палати громад Кріс Грейлінг, міністр юстиції Майкл Гоув та екс-мер Лондона Борис Джонсон активно підтримують кампанію за Brexit.
В ЄС можливий вихід Британії вважають ударом як для самого об’єднання, так і для королівства, що несе геополітичні й економічні ризики.