Боротьба за посаду британського прем’єра: двоє вилетіли і троє залишилося. Хто вони? (ФОТО)
https://racurs.ua/ua/n73202-borotba-za-posadu-brytanskogo-prem-iera-dva-vyletily-i-troie-zalyshylos-hto-vony-foto.htmlРакурсПро це 6 липня повідомляє ВВС.
Участь у голосуванні за нового лідера консерваторів узяли 329 депутатів з 330, які представляють консерваторів у парламенті Великої Британії.
Перше місце на праймеріз, і 165 голосів, отримала міністр внутрішніх справ Тереза Мей. Після перемоги у першому турі вона знову запевнила, що втілить у життя рішення британського народу про вихід королівства з Євросоюзу, незважаючи на те, що сама раніше виступала у якості прихильників європейської інтеграції.
У Палаті громад Мей голосувала за вторгнення в Ірак, ухвалення законів по боротьбі зі зміною клімату, проти подальшої інтеграції Великої Британії до Євросоюзу, проти заборони на паління в громадських місцях, проти надання рівних прав представникам сексуальних меншин.
Друге місце і 66 голосів отримала міністр з питань енергетики Андреа Ліндсем. Вона підтримувала вихід Великої Британії з ЄС, але не відіграла у цьому великої ролі. За даними місцевих ЗМІ, вона «сіра мишка», яка схопилася за можливість показати себе на дебатах. У політику вона прийшла використовуючи досвід роботи інвестиційним банкіром Barclays і торгів на майданчиках Лондона.
Після виходу Великої Британії з ЄС обіцяє зберегти права громадян країн-учасниць блоку і не заважати розвиватися спільному бізнесу. Водночас, Ліндсем вірить у «шлях самостійної Британії».
Третє місце і 48 голосів отримав міністр юстиції Майкл Гоув. Він є давнім і гарячим прибічником Brexit. Позиціонує себе як прихильника радикальних змін. У разі перемоги він виключає дострокові вибори, але перегляне економічну стратегію країни. Гоув емоційний і обдарований оратор, він починав журналістом у ВВС і Times. На посаді державного секретаря з питань освіти Великої Британії проводив радикальні реформи. До цього ніколи не виявляв бажання отримати посаду прем’єра.
Міністр з питань праці і пенсій Стівен Крэбб отримав 34 голоси і вибув з подальшої гонки. Він позиціонував себе як кандидат, здатний згладити розбіжності усередині країни. Крэбб агітував проти референдуму, але після визнання результатів змирився з виходом Британії з блоку. Також Крэбб виключав повторне голосування.
Ще один коли програвший у першому турі кандидат — екс-міністр оборони Ліам Фокс. Він отримав лише 16 голосів. Фокс відомий як затятий консерватор, прихильник теччеризму і палкий євроскептик. Він агітує за суворий імміграційний контроль і відмову від єдиного ринку після виходу Британії з ЄС.
Нагадаємо, що наступний раунд голосування відбудеться 7 липня. Коли залишаться два кандидата, близько 150 тис. членів Консервативної партії візьмуть участь у виборах лідера по всій країні.
Ім’я нового глави консерваторів буде названо 9 вересня 2016 року.