Експерти Bellingcat опублікували листування турецьких заколотників у WhatsApp
https://racurs.ua/ua/n74083-eksperty-bellingcat-opublikuvaly-lystuvannya-tureckyh-zakolotnykiv-u-whatsapp.htmlРакурсПро це йдеться у доповіді групи, повідомляє «Українська правда».
Експерти досліджували два джерела. Переговори заколотників в месенджері і 21 фото, надані журналістами Al Jazeera Türk і Selahattin Günday.
Відзначається, що один з організаторів заколоту, майор Челебіоглу, створив в WhatsApp спеціальну групу Yurtta sulh (Мир в домі), використавши відомий вислів першого президента Туреччини Мустафи Ататюрка «Мир в домі, мир у всьому світі». Він додав в неї людей, які обмінювалися повідомленнями, а майор передавав інформацію у штаб-квартиру бунтівників в Анкарі.
До групи увійшли високопоставлені військові чиновники, в основному з турецьких сухопутних військ, у тому числі два бригадира і 11 полковників.
У заколоті взяли участь п’ять полків військовослужбовців, три з яких були частиною корпусу НАТО.
У повідомленнях часто просили про підтримкк з повітря. Зокрема, пропонувалося нанести удар по Босфорському мосту.
Деякі заколотники були додані в адресну книгу телефону, з якого експерти Bellingcat отримали ці переговори. У більшості випадків там вказані імена та військові звання. Інших можна буде ідентифікувати за даними в мережі. Таким чином вони склали список високопоставлених військових, які здійснили спробу військового перевороту.
З переговорів стало зрозуміло, що заколотники планували захопити відразу велику кількість локацій в країні. Серед них Босфорську міст, площа Таксім, міжнародні аеропорти, штаб-квартира поліції у Стамбулі, Стамбульська фондова біржа, турецька телерадіокомпанія.
Ця група в основному була зосереджена в Стамбулі і Сакарі. «Ймовірно були і інші координаційні групи для дій в інших місцях Туреччини. Таким чином, важливо мати на увазі, що це уривок розмови деяких заколотників, а не повна картина», — підкреслили експерти.
Нагадаємо, що спроба військового перевороту у Туреччині була здійснена у ніч на 16 липня. Як наслідок, загинуло понад 200 людей. Влада затримала понад 13 тис. осіб, підозрюваних у заколоті.