Ректор школи суддів розповів, чому судді масово звільняються
https://racurs.ua/ua/n75964-rektor-shkoly-suddiv-rozpoviv-chomu-suddi-masovo-zvilnyautsya.htmlРакурс«Це аргумент проти скептиків і тих, хто говорить, що нинішні законодавчі зміни — це чергові нормативні уподобання, які не вплинуть на стан здійснення правосуддя. Я так не думаю», — заявив в інтерв’ю «Ракурсу» ректор Національної школи суддів Микола Оніщук.
«Масове звільнення суддів — це явище, яке ми на сьогодні спостерігаємо і яке неминуче принесе зміни в суддівську реальність. І тут важливо, що держава не застосовує примусудо звільнення», — наголосив він.
Серед причин ректор назвав, зокрема, психологічний тиск на суддів, а також те, що тепер судді зможуть отримувати істотно збільшену суддівську винагороду лише за умови, що вони пройдуть кваліфікаційне оцінювання, адже наслідком його нескладення є звільнення.
"Переважно це невпевненість у своїх знаннях, і зазначене передусім стосується тих суддів, які потрапили в судову систему за протекцією, завдяки родинним зв’язкам, політичній підтримці тощо. Звісно, залишають посади й інші, є і освічені, і чудово підготовлені судді. Наприклад, це судді, які вже у віці, а можливо, прийшли у професію пізно й не мають 20 років вислуги. Хоча є і моральний фактор. Низка суддів, особливо верхнього ешелону, вважають ці процедури принизливими, — пояснив Оніщук.