Кандидатів до Громадської ради доброчесності перевірятимуть так само ретельно, як і кандидатів на посаду судді
https://racurs.ua/ua/n76647-kandydativ-u-gromadsku-radu-dobrochesnosti-pereviryatymut-tak-samo-retelno-yak-i-suddiv.htmlРакурсТож і перевіряти подану ним декларацію будуть так само, як декларації діючих суддів, наприклад, через НАБУ, а зараз — ще й Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК). Про це в інтерв’ю «Ракурсу» розповів секретар кваліфікаційної палати Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Станіслав Щотка.
За його словами, кандидат до Громадської ради має подати біографічну довідку, мотиваційний лист, а також «декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування щодо кандидата за його підписом».
«Хто саме стане членом Громадської ради доброчесності, залежить не від ВККСУ, а виключно від зборів представників громадських об’єднань і громадських спілок. Ми в цьому процесі — активні спостерігачі. Ми оголошуємо про проведення цих зборів, до нас подають витяги з протоколів засідань громадських організацій і спілок щодо тих, хто делегується на збори і хто претендує на участь у Громадській раді доброчесності», — пояснив він.
До участі у зборах подається заява довільної форми, підписана керівником громадського об’єднання із зазначенням особи, яку він уповноважив представляти це об’єднання у зборах, копія статуту й виписка з Єдиного реєстру, де зареєстроване це об’єднання; копія звітів за результатами виконання проектів із залученням міжнародної технічної допомоги (це кваліфікаційна вимога до спілок та громадських об’єднань); рекомендаційний лист, копія звітів аудиту; біографічна довідка кандидата, якого висуває громадське об’єднання. Тобто делегат несе свою довідку, а також пакет щодо кандидата, якого вони просуватимуть. Там обов’язково мають бути мотиваційний лист і декларація цієї особи.
Далі на цих зборах за відповідною процедурою буде обрано 20 членів Громадської ради. Збори вважатимуться такими, що відбулися, якщо в них візьмуть участь щонайменше представники від п’яти громадських об’єднань або спілок. Сама Громадська рада вважається обраною, якщо обрано не менше 10 членів із 20. Перелік цих людей у п’ятиденний термін від дня, коли відбулися ці збори, спрямовується ВККСУ, а вонаоприлюднює його на сайті.