Комітет захисту журналістів підрахував кількість увʼязнених по всьому світу колег
https://racurs.ua/ua/n80296-komitet-zahystu-jurnalistiv-pidrahuvav-kilkist-uv-yaznenyh-po-vsomu-svitu-koleg.htmlРакурсЯк повідомляє ВВС з посиланням на дослідження Комітету захисту журналістів, цей рік став рекордним за кількістю увʼязнених журналістів. Перше місце у списку країн, де часто відбуваються арешти представників преси займає Туреччина.
Станом на 1 грудня кількість позбавлених волі журналістів становила всього 259 осіб. Серед них — 81 людина увʼязнена в Туреччині. Всіх їх обвинувачено в антидержавній діяльності.
Після Туреччини та Китаю наступними у списку йдуть Єгипет, Еритрея і Ефіопія. Окрім цього Ефіопія, Панама, Сінгапур і Росія увʼязнювали громадян інших держав.
Через свою професійну діяльність у Росії зараз перебувають під вартою двоє журналістів. Це кореспондент агентства «Укрінформ» Роман Сущенко, якого затримано за підозрою у шпигунстві,та визнаний політвʼязнем чеченський кореспондент порталу «Кавказький вузол» Жалауді Герієв.
Масове затримання журналістів провели в Туреччині в 2016 році у відповідь на невдалу спробу державного перевороту. Їх обвинуватили в зв’язках з мусульманським проповідником Фетхуллахом Ґюленом, який, на думку влади є ініціатором спроби державного перевороту. Сам Ґюлен спростовує свою причетність до бунту.
Як повідомлялося раніше, адвокат Романа Сущенка Марк Фейгін заявляв, що ФСБ провела оперативну провокацію проти журналіста. З його слів, у Москві українському журналісту передали цифровий носій, який він мав доставити до Парижа. Фейгін зазначив, що у Франції Сущенко повинен був передати диск іншому українському журналісту.
Адвокат наголосив, що процесуально така ситуація називається оперативною провокацією.