НАТО заявляє про суттєве посилення кібератак на свої мережі у 2016 році
https://racurs.ua/ua/n81763-nato-zayavlyaie-pro-suttieve-posylennya-kiberatak-na-svoyi-mereji-u-2016-roci.htmlРакурсЯк повідомляє «Українська правда» з посиланням на газету Die Welt, у 2016 році щомісяця фіксувалися приблизно 500 кібератак на мережі НАТО. Це на 60% більше, ніж у 2015 році.
Зі слів генерального секретаря Альянсу Йенса Столтенберга, за більшість атак відповідають не приватні особи, а державні інстанції країн.
В НАТО вбачають серйозну небезпеку в таких атаках, оскільки вони можуть вплинути на енергопостачання чи медичне обслуговування, а також інші важливі інфраструктури.
Столнберг стверджує, що хакерські атаки можуть завдати шкоди обороноздатності НАТО та роботі збройних сил, оскільки будь-яка військова діяльність використовує передачу інформації. Він також наголосив, що, у випадку широкомасштабних кібернападів, Альянс може задіяти статтю 5 свого статуту, що передбачає допомогу всіх його членів країні, якій завдано збитків.
Столтенберг, окрім іншого, стурбований ймовірною маніпуляцією даними під час виборчих кампаній. Він підкреслив, що НАТО отримує повідомлення від урядів країн-членів, які хвилюються, що хакери чинитимуть спроби вплинути на національну передвиборну боротьбу.
Зі слів Столнберга, віднедавна у НАТО готові надати допомогу кризових команд, які проконсультують, як можна підвищити захист своїх мереж.
Нагадаємо, Дональд Трамп назвав «соромом» доповідь про хакерські атаки, представлену американською розвідкою.
«Можливо, в цьому брали участь російські хакери, можливо, китайські. У нас дуже слабкий захист був. Росія заявляє, що не має стосунку до цього. Я поважаю це. Якби це справді сталося, думаю, вони би опублікували дані», — зазначив він.
Окрім того, досьє про його зв’язки з Росією Трамп назвав «фальшивкою» від своїх противників.
Перед виступом Трампа члени команди заявили, що оприлюднені в ЗМІ дані про вплив Росії на перемогу Трампа були непідтвердженими.