Ракурсhttps://racurs.ua/
Сьогодні Єлизавета II відзначає рекордний «сапфіровий» ювілей правління (ФОТО)
https://racurs.ua/ua/n82634-sogodni-ielyzaveta-ii-vidznachaie-rekordnyy-sapfirovyy-uviley-pravlinnya.htmlРакурсЯк повідомляє Daily Mail, королева Британії Єлизавета II сьогодні відзначає «сапфіровий» ювілей перебування на троні.
.
Єлизавета II посіла місце на троні 6 лютого 1952 року, в день смерті її батька Георга VI. Тоді їй було лише 25 років. На сьогодні вона є найстарішим британським монархом в історії та рекордсменом за часом перебування на британському престолі.
За щорічною традицією, в чергову річницю свого приходу до влади нинішня королева віддає данину пам’яті батьку, тим самим даючи зрозуміти, що ця дата наповнена для неї сумом.
Відсвяткувати 65-ту річницю свого правління Єлизавета II планує тихо і скромно.
Опівдні у Грін-парку пролунає артилерійський салют і виступить оркестр Королівської артилерії. 89 коней провезуть по парку шість гармат часів Першої світової війни. Завершать урочистості артилерійським салютом у лондонському Тауері.
Крім того, Королівський монетний двір цього дня презентує чотири колекційні монети, присвячені визначній даті. Зокрема, на одній з монет вигравірувана цитата з відомої промови тоді ще принцеси Єлизавети: «Все моє життя, яким воно не було довгим чи коротким, буде присвячене служінню вам». Дизайн монет королева схвалювала особисто.
На сьогодні 90-річна королева є главою Британської Співдружності націй і, крім Великої Британії, монархом п’ятнадцяти незалежних держав: Австралії, Антигуа і Барбуди, Багамських Островів, Барбадосу, Белізу, Гренади, Канади, Нової Зеландії, Папуа — Нової Гвінеї, Сент-Вінсенту і Гренадін, Сент-Кітса і Невісу, Сент-Люсії, Соломонових Островіви, Тувалу, Ямайки. Є також головою англіканської церкви і верховним головнокомандувачем Збройними силами Великої Британії.
Єлизавета ІІ стала першим англійським монархом, який відвідав США, Австралію та Нову Зеландію.
Нагадаємо, що британці виступили проти зустрічі королеви Єлизавети з Трампом.
На сайті британського парламенту була зареєстрована петиція, яка закликає заборонити Трампу в’їзд в країну в рамках державного візиту.
Петицію підписали понад 150 тис. осіб. Згідно з правилами, держава повинна опублікувати офіційну реакцію на документ, який набрав понад 10 тис. підписів. Якщо ж петиція набирає понад 100 тис. підписів, парламент може розпочати дебати з даного питання.
Згодом після дебатів, в Британії відкинули заклики громадян щодо скасуваня зустрічі Трампа з королевою.