Ракурсhttps://racurs.ua/
Нацполіція назвала потенційних жертв «груп смерті» в соцмережах
https://racurs.ua/ua/n83935-nacpoliciya-nazvala-potenciynyh-jertv-grup-smerti-v-socmerejah.htmlРакурсЗаступник начальника департаменту превентивної діяльності Нацполіції України Іван Прохоренко розповів, що під вплив зловмисників, які курирують так звані «групи смерті» в інтернеті та підштовхують дітей до суїциду, найбільше підпадають підлітки у віці 13-17 років, а також діти з неблагополучних сімей, повідомляє сьогодні прес-служба відомства.
.
Куратори цих груп знаходять у соцмережах сторінки підлітків, які перебувають у депресивному стані. Після цього через систему так званих квестів зловмисники за допомогою методик нейролінгвістичного програмування (НЛП), погроз або шантажу намагаються довести дітей до суїциду.
Виявлено й інші такі «флешмоби»: один із них передбачає зникнення підлітка на добу з дому без повідомлення про своє місцезнаходження або стані.
Ще одну смертельну гру називають «біжи або помри» — це раптове перебігання дороги за сантиметри від транспортного засобу. За даними поліції, з початку 2017 року з вини неповнолітніх сталося 14 ДТП, унаслідок яких одна дитина загинула і 13 постраждали.
Для запобігання подібним трагедіям поліція закликає батьків приділяти більше уваги своїм дітям.
Нагадаємо, 24 лютого глава Нацполіції Сергій Князєв повідомив, що в Києві вдалося затримати двох адміністраторів «груп смерті», які експериментували зі свідомістю людей. Вони виявилися студентами столичного медуніверситету. Однак, поліція відпустила затриманих, оскільки вони ще не довели до самогубства жодної людини, відповідно, не було потерпілої сторони.