Ракурсhttps://racurs.ua/
І в суді буває смішно: найбезглуздіші злочини, позови, протоколи і вироки
https://racurs.ua/ua/n85669-i-v-sudi-buvaie-smishno-naybezgluzdishi-zlochyny-pozovy-protokoly-i-vyroky.htmlРакурсЗала суду — не місце для жартів, але навіть тут іноді звучать слова, здатні викликати подив і сміх. Напередодні 1 квітня «Ракурс» приготував для своїх читачів добірку найбезглуздіших злочинів та позовів, найдивніших судових вироків, і, звичайно ж, «класику жанру» — поліцейські протоколи.
.
Злодій-манекен, продавці лавки і гонитва на сміттєвозах: найбезглуздіші злочини в Україні
Крім гучних і серйозних порушень закону, в Україні і світі трапляються також десятки злочинів, які поліція згадує зі сміхом.
Тернопільський наркоман, який спробував пограбувати магазин побутової хімії, схоже, запам’ятається місцевим поліцейським надовго. Хлопець проник вночі в магазин, але спрацювала сигналізація, і приїхали бійці державної охорони. При огляді магазина з’ясували, що 33-річний п’яний хлопець прикинувся манекеном, щоб поліція його не помітила. «Приїхавши, охоронці спочатку не подали виду, що викрили його, і тільки через кілька хвилин повідомили йому, що вистачить прикидатися і потрібно здаватися. Справа в тому, що один з поліцейських знав цього злодія в обличчя: наркоман був раніше судимий і не раз потрапляв у поле зору правоохоронців. В результаті зломщика-манекена затримали», — розповіли тоді в поліції.
Відзначилися також двоє жителів Кам’янець-Подільського Хмельницької області. Відпочиваючи в місцевому парку, двоє хлопців помітили ковану лавку і вирішили її продати. При спробі продажу їх затримали поліцейські. Горе-продавців доставили до відділку, а через кілька годин — відпустили. Повертаючись із поліції, хлопці проходили через той же парк, знайшли ту ж лавку і знову спробували її продати. І знову були затримані правоохоронцями. Один «продавець» отримав рік в’язниці з випробувальним терміном на два роки, а другий — реальний термін ув’язнення (1 рік і 2 місяці), так як у нього за плечима вже був умовний термін.
Майже місяць власник хлібного кіоску в Нетішині Хмельницької області терпів дрібні крадіжки, але потім не витримав. Протягом місяця злодій чотири рази обкрадав його кіоск: проникав всередину, пригощався випічкою і запивав її солодким чаєм, приготованим прямо на місці злочину. Кожен раз власник кіоску прощав злодієві дрібні крадіжки, так як збиток був мінімальним. Але знахабнілий злодій вирішив не обмежуватися круасанами і чаєм, і прихопив із собою обігрівач і чайник. Тоді терпіння господаря лопнуло, і він звернувся за допомогою в поліцію. Зловмисником виявився раніше судимий 36-річний місцевий житель.
У Києві рецидивіст намагався викрасти... сміттєвоз. Як розповів чоловік після затримання, він напився і йому захотілося покататися з вітерцем на оригінальному транспорті. Чоловік представився працівником експлуатаційного управління, застрибнув у кабіну і виїхав на дорогу. Комунальники побачили, що ні за яким сміттям авто не заїжджає, запідозрили недобре, підняли тривогу і погналися за ним на трьох сміттєвозах!
Пізніше з’ясувалося, що чоловік вже розшукувався за викрадення ще одного сміттєвоза.
Феміда проти здорового глузду
Як відомо, покарання має відповідати злочину. Крім смішних злочинів, трапляються й абсурдні судові рішення.
Ось вінницький суд запросто виправдав водія, який був за кермом під дією наркотиків. Адже в позитивних результатах тесту на опіати винна... з’їдена напередодні булочка з маком!
Поліцейські зупинили автомобіль, яким керував 28-річний чоловік в неадекватному стані. Правоохоронці відвезли порушника в наркодиспансер і змусили здати аналізи, запідозривши наркотичне сп’яніння. Результат аналізу підтвердив наявність опіатів в крові.
І тут водій згадав, що вчора їв булку з маком. Суддя, який згодом розглядав цю справу, виправдав водія, оскільки версію підсудного підтвердив місцевий нарколог.
Після цього обурені вінницькі активісти накупили здоби з маком і з’їли її прямо в кабінеті судді, не забувши і його пригостити. Але жрець Феміди їсти булку навідріз відмовився, додавши, що після «цього випадку і сам не вживає, і знайомих попереджає».
Городяни, які їли мак, здали кров на наявність опіатів — і результати тесту виявилися негативними. У суді пообіцяли, що надалі свідчення лікарів вивчатимуть ретельніше.
У тій же Вінниці пенсіонерку оштрафували на 11 тис. грн за порушення правил благоустрою міста — бабуся продавала фрукти з власного саду на тротуарі біля свого будинку.
А в Росії кілька років тому правозахисні організації навіть оголосили конкурс на найбезглуздіші судові рішення — «Правова калоша».
У списку номінантів на «калошу» опинився випадок, який стався в Єкатеринбурзі. Місцевий правозахисник звернувся до суду зі скаргою на храм, в якому була проведена церемонія відспівування його померлого тестя. Позивач заявив, що заплатив служителю храму за одноосібне відспівування покійного.
Однак священик здійснив обряд не так, як його просили: він відспівав померлого тестя правозахисника разом з іншими покійними, родичі яких замовили аналогічну церемонію. Проте суд ухвалив залишити скаргу незадоволеною, обґрунтувавши рішення тим, що позов повинен був подати той, на кого поширювалася послуга, тобто померлий.
А мировий суддя з Кемерова, який займався розбором скарги пенсіонерки на своїх сусідів по комунальній квартирі, які надовго займали ванну кімнату, постановив, що максимальний час для миття має становити 20 хвилин.
А так взагалі можна було? — Судові позови, що вражають своєю нахабністю
Досить часто в ЗМІ з’являється інформація про безглузді, дивні, або просто дурні судові позови, в яких позивач сам себе виставляє на загальне посміховисько. Але іноді серед цих позовів зустрічаються такі, від нахабства яких буквально відбирає дар мови, і хочеться уточнити: «А у них совість взагалі є?»
В Івано-Франківську міська рада подала до суду на місцеву жительку, яка за власною ініціативою відремонтувала тротуар на одній з вулиць міста. Ображені сусіди обурилися, що жінка відремонтувала тротуар лише біля свого будинку, і звернулися зі скаргами до міськради.
Представники місцевої влади заявили, що проведений жінкою ремонт не відповідає вимогам міської ради, хоча раніше на пішохідному ділянці цієї вулиці взагалі не було ніякого покриття.
Після цього місцевий суд зобов’язав її відремонтувати дорогу ще раз за свої гроші, оскільки «кут схилу тротуару був більше, ніж 20 градусів».
У США викрадач подав до суду на викрадених ними людей за те, що вони здали його поліції, а в Британії жінка судиться з власними адвокатами, які не попередили її, що ініційований нею шлюборозлучний процес може закінчитися розлученням.
Австралійський дипломат в Тайбеї подав до суду на місцевого ветеринара за... шахрайство. Коли у нього захворів старий пес, він прийняв рішення його приспати. Однак доктор взяв і виходив хвору тварину, яка тепер повна життя і енергії. Ось тільки замість подяки від господаря отримав судовий позов, оскільки власник собаки сплатив за евтаназію, а не за медичну допомогу.
Але всіх переплюнули румунські гравці в онлайн-гру «Ферма». Мало того, що вони примудрилися надути рідний уряд на 400 тис. фунтів стерлінгів, вони на нього ще й до суду подали! Вісім осіб звернулися за субсидіями для фермерських господарств, стверджуючи, що володіють величезним тваринницьким господарством і вирощують 1860 корів. Про те, що ферми віртуальні, гравці промовчали.
Уряд виплачував їм по 100 фунтів на одну тварину протягом трьох років. Однак обман розкрився, і виплати припинилися. А ось далі починається найцікавіше: всі вісім осіб подали в суд на рідний уряд, вимагаючи, щоб їм продовжували виплачувати субсидії. Адже в законі не було вказано, що ферми повинні були бути справжніми!
«Є у нас такий прикол, він зветься протокол!»
У це свято дурниць поліція також внесла свою лепту, зокрема, у нелегкій справі складання протоколу.
У Москві був складений «протокол огляду місця події нецензурної лайки». Про всяк випадок в рамках проведення слідства з квартири вилучили два комп’ютери.
Велосипедистам з Європи в РФ теж не пощастило — їх звинуватили в «справлянні нужди на стаціонарний пост ДАІ» на в’їзді в місто. Той факт, що велосипедисти були затримані на зйомній квартирі, правоохоронці пояснили гонитвою за ними від поста до квартири.
6 листопада 2008 року було заарештовано одного з найактивніших учатніков антифашистського руху. В обвинувальному висновку арешт пояснювався його участю в антифашистському русі. «Він, будучи неформальним лідером молодіжного руху „Антифа“, метою створення якого шляхом об’єднання в нього групи осіб чоловічої і жіночої статі було протистояння інтересам осіб, що пропагують діяльність фашизму, тобто підтримання нормального функціонування життєзабезпечення громадян», — цитата з обвинувального висновку.
Під час антикорупційного маршу в Москві один з учасників був доставлений до суду, тому що «упирався ногами в асфальт». Так і записали в протоколі.
А в Мінську жителів, які вийшли на акції протесту в честь щорічного Дня волі, ОМОН доставляв в суд за вже стандартним набором звинувачень: «Розмахував руками, на зауваження не реагував, посміхався». Рішення про арешт було винесено і проти кількох журналістів. Оператор телеканалу «Белсат» Олександр Борозенко був заарештований на 15 діб. Омонівець звинуватив його в тому, що оператор вигукував матюки. «Єдине, що я кричав, — це «я журналіст», — відповів Борозенко в суді.
Поліцейському з Одеси так приївся процес складання протоколів, що він вирішив писати їх... у віршах! За зізнанням правоохоронця, йому просто набридла рутина, ось і став віршувати — без заготовок, а імпровізуючи на ходу, наприклад: «Є у нас такий прикол, він зветься протокол!»
Здавалося б, такого небайдужого працівника заохочувати повинні. Але керівництву не сподобався його стиль роботи, і в кінці кінців його змусили написати заяву про звільнення за власним бажанням.