Ракурсhttps://racurs.ua/
Чому розв’язуються шнурки? Вчені знайшли відповідь
https://racurs.ua/ua/n86477-chomu-rozv-yazuutsya-shnurky-vcheni-znayshly-vidpovid.htmlРакурсЯк повідомляє Українська служба ВВС, сила, з якою нога вдаряє об землю під час ходьби, розтягує і розслабляє шнурок. Другий фактор — сила, прикладена з боку ноги, що рухається: вона впливає на кінці шнурків, ніби до них доторкається невидима рука.
.
За словами експертів, розуміння механізму розв’язання шнурків під час ходьби може застосовуватися й в інших областях — наприклад, у дослідженні ДНК.
За допомогою сповільненої відеозйомки інженери-механіки Каліфорнійського університету в Берклі виявили, що розв’язання шнурка, викликане комбінацією різних чинників, відбувається за лічені секунди.
Вчені з’ясували, що під час бігу нога вдаряє об землю з перевантаженням в 7g. Реагуючи на цю силу, вузол шнурка розтягується. По мірі розслаблення шнурка нога, що перебуває в русі, змушує кінці шнурків рухатися за інерцією, що сприяє їх швидкому розв’язанню.
Таким чином, причиною розв’язання шнурків є відцентрові сили ноги, що рухається вперед-назад, у той час як шнурок вже ослаблений від удару черевиків об землю.