Ракурсhttps://racurs.ua/
Вчені показали, як виглядає Земля в радіодіапазоні (ФОТО)
https://racurs.ua/ua/n87565-vcheni-pokazaly-yak-vyglyadaie-zemlya-v-radiodiapazoni-foto.htmlРакурсЗемля дуже тьмяна і поруч з яскравим Сонцем її практично не видно, пишуть РІА «Новости». Але на небо можна дивитися за допомогою телескопів, які реєструють тільки певний тип хвиль: гамма, рентгенівські, радіо, — завдяки чому картина нічного неба може кардинально змінитися. Наприклад, Земля має сильні джерела радіохвиль — телевізійні вежі і військові радари.
.
Обертання Землі в радіодіапазоні виглядає так: потужне випромінювання з Японії, потім — з Китаю, потім довгий час тиша і, потім усі європейські країни світяться в радіопромені. Тоді знову довга тиша, оскільки йде Атлантичний океан, і знову потужне світіння: від США і Мексики.
«Розрахунки показують, що телевізійні передачі можна засікти з відстані 50-100 світлових років, не більше. Це область, яка містить мільйон найближчих зірок. Проте, вони не зможуть побачити картинку, але будуть чути звук. На жаль, тільки з Місяця можна дивитися телевізор, а далі вже ні. Але розумні істоти цілком здатні зрозуміти, що отримують штучний сигнал. А ось сигнал військового радара можна прийняти з іншого кінця галактики — це 100 тис. світлових років від нас», — пояснює астроном Володимир Сурдин.