Ракурсhttps://racurs.ua/
У Британії порівняли вплив п’яти соцмереж на здоров’я молоді
https://racurs.ua/ua/n88140-u-brytaniyi-porivnyaly-vplyv-p-yaty-socmerej-na-zdorov-ya-molodi.htmlРакурсБританська благодійна організація «Королівське товариство громадського здоров’я Великої Британії» (RSPH) та «Рух за здоров’я молоді» (YHM) провели дослідження впливу соцмереж на самопочуття молодих людей. Результати дослідження було опубліковано на офіційному сайті RSPH.
.
Було проведено опитування у період з 13 лютого по 8 травня 2017 року, в якому взяли участь 1479 осіб віком від 14 до 24 років. Їм пропонувалося оцінити п’ять соціальних мереж — YouTube, Instagram, Snapchat, Facebook і Twitter — за 14 параметрами.
Зокрема, молоді люди мали відповісти на запитання, чи викликає у них та чи інша мережа депресію, самотність, тривогу, чи стає причиною ненормованого сну і надмірної заклопотаності зовнішнім виглядом, чи дає можливість самовиражатися, знаходити однодумців і підтримувати стосунки з іншими людьми.
На думку респондентів, найменше шкодить здоров’ю користування YouTube, потім Twitter та Facebook. На передостаннє місце за безпечністю опитувані поставили Snapchat.
А от Instagram, як виявилося, найчастіше викликає у користувачів невдоволення своїм тілом, негативно впливає на сон і підвищує тривогу проґавити важливі новини, які поширювались у цій соцмережі за їхньої відсутності.
RSPH і YHM закликали соціальні мережі інформувати про негативний вплив надмірного захоплення ними, навчати безпечно користуватися соцмережами у школах, а також повідомляти користувачам із психічними захворюваннями про можливість отримати професійну підтримку.
Нагадаємо, 16 травня президент Петро Порошенко ввів у діюрішення Ради нацбезпеки й оборони України, згідно з яким вводиться заборона на діяльність російський сайтів, у тому числі соціальних мереж «ВКонтакте» й «Однокласники». Після цього Facebook та Google+ показали значний приріст аудиторії.