Ракурсhttps://racurs.ua/
Вчені знайшли сліди ще одного виду древніх людей в ДНК неандертальців (ФОТО)
https://racurs.ua/ua/n90715-vcheni-znayshly-slidy-sche-odnogo-vydu-drevnih-ludey-v-dnk-neandertalciv-foto.htmlРакурсГенетики відновили частину ДНК найдавніших неандертальців Європи і виявили сліди ще однієї популяції древніх людей, родичів предків кроманьйонців, які потрапили до Європи як мінімум 219 тис. років тому, пише «Популярнаямеханика» з посиланням на Nature Communications.
.
Вчені виявили у викопному стегні неандертальця, вік якого складає 219 тис. років, сліди мітохондріальної ДНК сучасної людини. Це означає, що наші предки вперше мігрували на територію сучасної Європи набагато раніше, ніж вважалося.
«Подібний сценарій дозволяє нам примирити між собою відмінності між деревами еволюції давніх і сучасних людей, а також прояснити картину того, коли розділилися предки Homo sapiens і неандертальців», — сказав Йоханнес Краузе з університету Тюбінгена, пише РІА «Новости».
Однією з найбільш ймовірних гіпотез наразі є міграція ранніх людей, яка відбулася 219 тис. років тому. На думку дослідників, в той час як неандертальці і денисовці населяли Євразію, сучасні люди залишалися в Африці. Лише 60 тис. років тому вони були змушені покинути її через посуху і мігрували на територію Європи.
Починаючи приблизно з 50 тис. років тому, палеонтологи виявляють численні свідоцтва схрещування неандертальців і предків сучасних людей. Однак аналіз мітохондріальної ДНК зі стегна неандертальця, виявленого на південному заході Німеччини, свідчить про те, що схрещування могло бути і набагато раніше.
Характер мутацій дозволив вченим визначити, що вік скам’янілості становить 124 тис. років. Аналіз також показав, що цей підвид неандертальців відокремився від основного між 316 тис. і 219 тис. років тому. Проте, його мітохондрії все ще містять ключові елементи ДНК предків сучасної людини.
Це означає, що предки сучасної людини схрещувалися з неандертальцями ще як мінімум 219 тис. років тому і, як наслідок, мігрували на територію Європи набагато раніше, ніж вважали дослідники.