У Раді пропонують обмежити зарплатню українським суддям
https://racurs.ua/ua/n91501-u-radi-proponuut-obmejyty-zarplatnu-ukrayinskym-suddyam.htmlРакурсЯк вказано у законопроекті № 6750 щодо внесення змін до закону «Про судоустрій і статус суддів», з нового року посадові оклади суддів пропонується зафіксувати на рівні: 15 прожиткових мінімумів для судді місцевого суду, 25 — апеляційного та вищого спеціалізованого та 75 — для судді Верховного суду, пише «Закон і Бізнес».
У пояснювальній записці до законопроекту вказано, що «зарплата суддів зросла настільки, що є чи не найвищою в рейтингу судочинства світу».
Як відомо, законом «Про судоустрій і статус суддів» передбачено, що посадові оклади суддів поетапно підвищуватимуть до 2020 року. З 1 січня 2018 року для судді місцевого суду посадовий оклад становитиме 20 прожиткових мінімумів, а для судді апеляційного чи вищого спеціалізованого суду — 30 прожиткових мінімумів. Починаючи з 1 січня 2019 року суддя місцевого суду отримуватиме 25 прожиткових мінімумів, а суддя апеляційного суду та вищого спеціалізованого суду — 40 прожиткових мінімумів. А починаючи з 2020 року посадовий оклад судді місцевого суду становитиме вже 30 прожиткових мінімумів, судді апеляційного суду та вищого спеціалізованого суду — 50 прожиткових мінімумів.
«Тобто, вершителі правосуддя з цього року будуть отримувати заробітну плату (винагороду) в рази більше, ніж навіть народні депутати України, а саме: судді місцевих судів будуть отримувати від 23 160 грн, судді апеляційних судів — від 38 600 грн, а судді Верховного суду — від 115 800 грн», — сказано у пояснювальній записці.
На думку ініціаторів нормативного акту, заробітна плата судді чи чиновника не повинна більше ніж у 35 разів перевищувати середній рівень заробітної плати по Україні.
Також нагадаємо, 13 липня Рада ухвалила закон про Конституційний суд. Однією з найбільш спірних норм закону є виплати суддям КСУ і довічне життєве утримання. Передбачені доплати: для секретаря колегії — 5% від окладу, для заступника голови суду — 10% від окладу, голові суду — 15% від окладу. Довічне утримання становить половину виплат (окладу і доплат).