Ракурсhttps://racurs.ua/
Берлін планує відмовитися від п’яти проектів, пов’язаних із російським «Північним потоком»
https://racurs.ua/ua/n91848-berlin-planuie-vidmovytysya-vid-p-yatoh-proektiv-pov-yazanyh-z-rosiyskym-pivnichnym-potokom.htmlРакурсТри проекти, пов’язані з «Північним потоком-2», недостатньо опрацьовані, а в реалізації ще двох немає необхідності, вважає Федеральне агентство з мереж у Бонні і вимагає виключити їх з плану розвитку газотранспортної мережі, пише Deutsche Welle.
.
За оцінкою відомства, російські проекти будуть включені в план тільки тоді, коли будуть отримані необхідні дозволи на будівництво «Північного потоку-2».
«Такими поправками ми захищаємо німецьких споживачів газу від непотрібних витрат. Дорогі проекти з розширення німецької газотранспортної мережі слід реалізовувати тільки в тому випадку, якщо вони дійсно необхідні», — заявив глава відомства Йохен Хоман.
Рішення профільного відомства Німеччини обов’язкові для виконання компаніями-операторами.
Нагадаємо, «Північний потік-2» має сконцентрувати поставки російського газу на одному маршруті в Німеччину по дну Балтійського моря з 2020 року. Раніше проект розкритикували ряд країн, у тому числі Північної Європи, Балтії, Польща та США. Вони заявили, що газопровід зашкодить енергетичній безпеці ЄС, а також Україні, оскільки її газопровід стане застарілим. Окрім цього, Польща застереглаНімеччину від будівництва «Північного потоку-2». Окрім цього, реалізації проекту загрожують нові санкції США, про що недавно визнали у «Газпромі».
Також нагадаємо, що російський «Газпром» почав будівництво газогону «Турецький потік» через Чорне море. Одна нитка газопроводу потужністю 15,75 млрд куб. м газу в рік призначена для турецького ринку. Друга, аналогічної потужності, — для європейського ринку. Минулого року влада Туреччини дозволили російському «Газпрому» побудувати морську частину «Турецького потоку». У Росії терміни будівництва газопроводу «Турецький потік» в обхід української території прив’язали до закінчення контракту на транзит газу Україною, який діє до кінця 2019 року.