Доповідач ВРП проти призначення суддею Верховного суду кандидата Золотнікова, який «забув» про свою заборону мирних зібрань
https://racurs.ua/ua/n93990-dopovidach-vrp-proty-pryznachennya-suddeu-verhovnogo-sudu-kandydata-zolotnikova-yakyy-zabuv-pro.htmlРакурсМірошниченко аргументував рекомендацію не призначати Золотнікова суддею Верховного суду тим, що рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів, яка не погодилася з негативним висновком Громадської ради доброчесності стосовно цього кандидата, не є таким, що не залишає підстав в обґрунтованих сумнівах щодо нього, повідомляє кореспондент «Ракурсу».
Як відомо, Громрада доброчесності склала негативний висновок стосовно Золотнікова через його рішення щодо заборони мирних зібрань в Одеському регіоні. До того ж, суддя «забув» вказати про це рішення в декларації доброчесності під час проведення конкурсу до Верховного суду, хоча згідно з законом, був зобов’язаний надати таку інформацію.
У свою чергу Золотніков заявляє, що «вето» Громради подолали 15-а голосами члени ВККСУ.
Своє рішення про заборону мирних зібрань він пояснює тим, що за оперативною інформацією правоохоронців, у заходах могли взяти участь озброєні люди і силовики не гарантували безпеки їх проведення.
Нагадаємо, ВРП ухвалить рішення щодо кандидатів до Верховного суду після 25 вересня.
Сьогодні стартувало засідання Вищої ради правосуддя, на якому будуть розглянуті матеріали щодо відібраних під час конкурсу кандидатів до нового Верховного суду (дивитися трансляцію).
За словами кореспондента «Ракурсу», вжито безпрецедентних заходів безпеки. Під будівлю Вищої ради правосуддя стягнуті серйозні сили поліції та Національної гвардії. Для заздалегідь акредитованих представників ЗМІ пронумеровані перепустки, на яких вказані номери стільців у залі. Раніше засідання ВРП міг відвідати будь-хто.
Члени ВРП сьогодні планують розглянути 16 кандидатів, по 4 до кожного касаційного суду у складі Верховного суду: господарського, адміністративного, кримінального, цивільного.
30 вересня 2016 року набули чинності зміни до Конституції у частині правосуддя та закону «Про судоустрій і статус суддів» в Україні, які дали старт судовій реформі. Відповідно до цих змін, Верховний суд став вищим судовим органом в Україні, а його склад має бути сформовано із суддів, обраних виключно за результатами відкритого конкурсу.
Вища кваліфікаційна комісія суддів відібрала 120 кандидатів на посади суддів у касаційних судах ВСУ (по 30 посад в адміністративному, господарському, кримінальному, цивільному). Понад 3/4 кандидатів (93) є суддями і лише 27 — науковцями та адвокатами.
Із 120 кандидатів, які пройшли конкурсне оцінювання у Вищій кваліфкомісії суддів, 30 отримали негативний висновок Громадської ради доброчесності при ВККСУ.
За законом, переможці цього конкурсу мають бути ще рекомендовані для призначення суддями Вищою радою правосуддя, яка може не затвердити того чи іншого кандидата на підставі того, що він не відповідає критеріям доброчесності та професійної етики, або ж встановить, що при проходженні ним конкурсу було допущено процедурні порушення.