Ракурсhttps://racurs.ua/
Україна вшановує пам’ять жертв розстрілів у Бабиному Яру (ФОТО, ВІДЕО)
https://racurs.ua/ua/n94685-v-ukrayini-vshanovuut-pam-yat-jertv-tragediyi-v-babynomu-yaru-foto-video.htmlРакурсВ Україні вшановують жертв трагедії у Бабиному Яру, яка забрала життя десятків тисяч осіб.
.
76 років тому — наприкінці вересня 1941 року — в урочищі Бабин Яр нацисти почали масові розстріли єврейського населення Києва. Ця трагедія стала всесвітнім символом Голокосту.
29 вересня нацисти розстріляли близько 33 тис. осіб. З цього дня хвиля розстрілів тривала безперервно півтора місяці — до середини листопада 1941 року.
Тривалий час радянська влада намагалася замовчувати трагедію в Бабиному Яру, й лише після багатолюдного стихійного мітингу з нагоди 25-ї річниці трагедії у вересні 1966 року про неї почали говорити на державному рівні. Пізніше було встановлено перший пам’ятник жертвам масових розстрілів.
Перші особи держави згадують про трагедію у соцмережах. Президент України Петро Порошенко на сторінці в Facebook назвав масові розстріли спільною трагедією українського та єврейського народів.
«Бабин Яр — це одна з найглибших ран, які залишив Голокост», — написав він.
Прем’єр-міністр Володимир Гройсман також згадав у Facebook про жертв масових розстрілів.
«Сьогодні ми згадуємо жертв однієї з найстрашніших трагедій людства — подій у Бабиному Яру. День суму та скорботи», — написав він.
Прем’єр додав, що обов’язок кожного — передавати пам’ять про трагедію наступним поколінням, оскільки лише так можна вберегтися від повторення помилок минулого.
Також президент та прем’єр поклали квіти до пам’ятника жертвам Бабиного Яру у Києві.
Зараз до меморіалу жертв трагедії у Бабиному Яру веде «Дорога скорботи» — зразки єврейських надгробків, виставлені вздовж алеї.
Нагадаємо, що в Києві з’явиться Меморіальний центр, присвячений жертвам Бабиного Яру. Столична влада анонсували його відкриття до 2021 року.