Ракурсhttps://racurs.ua/
Кабмін запропонував дати право Гаазькому трибуналу розслідувати злочини в Україні
https://racurs.ua/ua/n94954-kabmin-zaproponuvav-daty-pravo-gaazkomu-trybunalu-rozsliduvaty-zlochyny-v-ukrayini.htmlРакурсПроект закону передбачає, що Міжнародний кримінальний суд зможе розслідувати за власною ініціативою злочини в Україні, повідомляють «Українські новини».
.
Пропонується до ратифікації Україною Римського статуту МКС створити необхідну законодавчу базу для співпраці з Гаазьким трибуналом.
Так, в Кримінально-процесуальний кодекс вводиться окрема глава, яка регламентує співпрацю з Міжнародним кримінальним судом.
Співпраця передбачає, що Україна за запитом МКС вживатиме необхідні заходи для допомоги в розслідуванні злочинів, що підпадають під юрисдикцію суду. Йдеться про правову допомогу, арешт або передачу суду осіб, підозрюваних у злочинах.
Співпрацювати з МКС будуть Генеральна прокуратура й Міністерство юстиції. Українські держоргани зобов’язані будуть виконувати прохання Гаазького трибуналу у встановлені терміни та з дотриманням всіх процедур.
Протягом місяця з моменту отримання повідомлення про розслідування МКС злочинів, які відносяться до юрисдикції України, ГПУ може попросити суд передати справу для розслідування в Україні. У разі відмови, Генпрокуратура може оскаржити рішення в секретаріаті суду протягом п’яти днів.
Рішення про надання права МКС розслідувати злочини в Україні ще має схвалити Верховна Рада.
Раніше Україна, Австралія, Бельгія, Малайзія і Нідерланди підписали меморандум щодо розслідування катастрофи рейса МН17 в рамках правової системи Голландії.
Нагадаємо, п’ять країн запланували домовитися про спільне фінансування та політичну підтримку кримінального переслідування в Нідерландах винних у катастрофі 17 липня 2014 року над Донбасом Boeing-777 рейсу MH-17.
Згідно з проектом меморандуму між урядами країн, Україна, Австралія, Бельгія, Малайзія та Нідерланди хочуть спільно фінансувати розслідування, пов’язане з кримінальним переслідуванням в Нідерландах винних в катастрофі пасажирського лайнера. При цьому долучитися до фінансування можуть й ті країни, чиї громадяни загинули.
Також Нідерланди, Бельгія, Австралія, Малайзія й Україна домовилися про створення голландського трибуналу щодо катастрофи МН17. Винні будуть покарані згідно з нідерландським законодавством.
Літак Boeing-777 компанії Malaysian Airlines був збитий над територією Донбасу 17 липня 2014 року. На борту перебувало 298 осіб, усі вони загинули.