Ракурсhttps://racurs.ua/
У Польщі підтвердили купівлю в Росії вугілля з окупованого Донбасу
https://racurs.ua/ua/n94960-u-polschi-pidtverdyly-kupivlu-v-rosiyi-vugillya-z-okupovanogo-donbasu.htmlРакурсВвезення до Польщі антрациту з окупованих частин Донбасу підтвердив міністр енергетики країни Кшиштоф Тхужевський. Про це повідомляє Biznes Alert.
.
«Було ввезено 11 тис. т вугілля, або ж стільки, скільки за добу споживає один енергетичний блок» — розповів Тхужевський.
Його повідомлення прокоментував міністр енергетики України Ігор Насалик, перебуваючи з візитом у Польщі.
«Ми купуємо антрацит у США і африканських країн, а Польща — з наших окупованих територій» — зазначив він і додав, що ситуація дуже прикра.
Як повідомили раніше польські ЗМІ, антрацит з окупованого Донбасу завдяки російським документам напівлегально потрапляє до Польщі, а прибутки від його продажу потрапляють в тому числі до кишені ватажка самопроголошеної ЛНР Ігоря Плотницького.
Як зазначається, вугілля з окремих районів Донецької та Луганської областей потрапляє до Польщі через Росію, де воно отримує сфабрикований сертифікат про походження.
Офіційно Росія сприймає це вугілля як імпорт з України. Натомість Україна це вважає контрабандою, оскільки не контролює експорт з ОРДЛО.
Наразі важко оцінити, скільки вугілля таким чином потрапило і продовжує потрапляти до Польщі. Підрахунки ускладнює факт, що цю схему складно однозначно визнати контрабандною, оскільки заборона експорту з України стосується лише Криму.
Нещодавно Російська Федерація визнала, що продає вугілля, поставлене бойовиками з окупованих районів Донецької та Луганської областей.
Щомісяця бойовики відправляють в РФ майже 1 млн т вугілля. Паливо проходить через непідконтрольну Україні ділянку російсько-українського кордону. Далі українське вугілля продають в треті країни.
Нагадаємо, у січні-травні 2017 року Україна майже вдвічі збільшила імпорт вугілля — до 1,036 млрд дол. Найбільшими постачальниками стали Росія (52% від суми імпорту), США (25,5%) і Канада (7%).
У грошовому вираженні імпорт вугілля з Росії збільшився з 363,8 млн дол. до 538,9 млн дол., із США — з 83,8 млн дол. до 264,5 млн дол., з Канади — до 72,8 млн дол.
Раніше повідомлялася, що в травні 2017 року Російська Федерація вивезла з окупованої території Донецької області 76,3 тис. т вугільної продукції. У Росію вивезли 9,8 тис. т вугілля, видобутого на державних шахтах, 63,8 тис. т вугілля, видобутого підприємствами вторинного ринку та 2,7 тис. т, видобутого на приватному підприємстві «Шахта Жданівська».