Ракурсhttps://racurs.ua/
Науковці виявили велику концентрацію інсектицидів у зразках меду з усього світу (ВІДЕО)
https://racurs.ua/ua/n95107-naukovci-vyyavyly-velyku-koncentraciu-insektycydiv-u-zrazkah-medu-z-usogo-svitu-video.htmlРакурсЗразки меду з усього світу містять велику кількість інсектицидів. Про це повідомляє журнал Science.
.
Як зазначається, мед, вироблений для комерційного використання, може містити критичну для бджіл-запилювачів частку неонікотиноїдів. Це найпоширеніший вид інсектицидів.
Через можливий негативний вплив неонікотиноїдів на поведінку і працездатність бджіл їхнє використання у деяких країнах контролюється. Наприклад, у Франції використання цих речовин для комерційного виробництва меду заборонено.
Щоб з’ясувати масштаби поширення зазначених інсектицидів у світовій індустрії меду, науковці склали спеціальну карту, яка показує концентрацію активних речовин неонікотиноїдів в комерційно доступних марках меду.
Для цього їм довелося зібрати 198 зразків меду з різних країн і виміряли у них концентрацію п’яти найпоширеніших активних складових неонікотиноїда: ацетаміприду, клотианідину, імідаклоприду, тіаклопріду і тиаметоксану.
Дослідники з’ясували, що 75% зразків меду містили хоча б один з неонікотиноїдів. З них 30% містили один вид, 45% — два або більше, а 10% зразків містили чотири або п’ять видів заборонених речовин. Найвищі показники були зразках меду з Північної Америки: пестициди виявлені у 86% зібраних зразків. А найменший показник був у країнах Південної Америки — 57%.
Нагадаємо, в Україні та країнах ЄС вчені зафіксували підвищення рівня радіоізотопу рутеній-106. У науково-технічному центрі з ядерної та радіаційної безпеки ситуацію називають контрольованою, але такою, що вимагає проведення широкомасштабних досліджень.