Ракурсhttps://racurs.ua/
Мер Барселони відкинула ідею незалежності Каталонії напередодні сьогоднішнього засідання парламенту
https://racurs.ua/ua/n95239-mer-barselony-vidkynula-ideu-nezalejnosti-kataloniyi-naperedodni-sogodnishnogo-zasidannya-parlamentu.htmlРакурсМер Барселони Ада Колау виступила проти одностороннього проголошення незалежності Каталонії. Подібний крок, за її словами, є загрозою «громадському єднанню», пише Deutsche Welle.
.
«Результати референдуму 1 жовтня не є підставою для оголошення незалежності», — заявила мер Барселони.
Разом з тим, Колау закликала прем’єр-міністра Іспанії Маріано Рахоя відкликати направлені в Каталонію поліцейські загони. За її словами, зараз потрібні «жести примирення з обох сторін», а не посилення напруги, яка «ніколи нічого не приносить».
У парламенті Каталонії ввечері 10 жовтня може відбутися засідання, на якому глава автономії Карлес Пучдемон оголосить про незалежність регіону. Свою стурбованість можливим оголошенням незалежності висловили і представники великого бізнесу. Про вихід з Каталонії заявила низка банків, а також велике транспортне підприємство Abertis.
Конституційна криза вжевдарила по євро, акціях і державних бондах Іспанії, а місцевий підрозділ Volkswagen SEAT 3 жовтня заявив про збої в роботі у зв’язку з протестами. Каталонський кредитор Caixabank і міністр економіки Іспанії тим часом спробували запевнити клієнтів банків, що їх вкладами ніщо не загрожує.
Нагадаємо, 1 жовтня відбувся суперечливий референдум про незалежність Каталонії від Іспанії, який супроводжувався сутичками з поліцією.
Перед референдумом Мадрид оголосив, що плебісцит суперечить конституції країни, тому 2 жовтня поліцейські закривали виборчі дільниці, вилучаючи урни і бюлетені. У різних частинах Каталонії пройшли акції протесту, поліція використовувала кийки та гумові кулі. За інформацією влади Каталонії, 1 жовтня постраждало 844 особи, двоє з них перебувають у критичному стані. За інформацією МВС в Мадриді, під час сутичок отримали поранення 12 поліцейських, троє осіб затримано.
Король Іспанії Філіп VI назвав безвідповідальною і небезпечною поведінку влади Каталонії, а референдум — незаконним. За словами короля, безвідповідальна поведінка каталонської влади може поставити під загрозу економічну стабільність Іспанії.