Ракурсhttps://racurs.ua/
Made in China: перша космічна станція Китаю впаде на Землю вже за кілька місяців (ФОТО)
https://racurs.ua/ua/n95528-made-in-china-persha-kosmichna-stanciya-kytau-vpade-na-zemlu-vje-za-kilka-misyaciv-foto.htmlРакурсЛабораторія Tiangong-1 («Тяньгун-1» або «Небесний палац»), яку Пекін запустив у 2011 році та описував як «сильний політичний символ» країни, вийшла з ладу у 2016 році. Зараз науковцям стало відомо, коли космічна станція увійде в атмосферу Землі, пише The guardian.
.
Після кількох місяців спекуляцій, офіційний Китай підтвердив втрату контролю над космічною станцією, а також те, що це може призвести до її падіння на Землю. Китайське космічне агентство інформувало ООН, що «Тяньгун-1» увійде в атмосферу Землі в період між жовтнем 2017 року та квітнем 2018 року.
З тих пір орбітальна станція постійно руйнується. В останні тижні швидкість її падіння прискорилася.
«Тепер, коли вона перебуває у більш щільній атмосфері, швидкість руйнування станції зростає. Я сподіваюсь, що вона зникне через кілька місяців — наприкінці 2017 року або на початку 2018 року», — повідомив астрофізик з Гарвардського університету Джонатан Макдауелл.
Окрім цього, науковці не виключають, що шматки зруйнованої станції вагою до 100 кг можуть впасти на поверхню Землі.
Нагадаємо, наприкінці березня минулого року стало відомо, що наземний центр управління польотів втратив контроль над космічною станцією Tiangong-1 і вона повільно наближається до Землі. За підрахунками представників пілотованої космічної програми Китаю, значна частина 8,5-тонної космічної лабораторії згорить в атмосфері під час падіння. Пекін також зобов’язався відстежувати ризики зіткнення модуля з іншими об’єктами та подбати про утилізацію космічного сміття, а також надати прогноз дати і часу входу модуля в атмосферу.
«Тяньгун-1» — перша китайська орбітальна станція, яка призначена для відпрацювання технологій зближення і стикування космічних апаратів. Станцію було запущено в космос 29 вересня 2011 року. За весь час її роботи «Тяньгун-1» відвідали шестеро космонавтів, у тому числі перша китайська жінка, яка побувала в космосі.