Ракурсhttps://racurs.ua/
Святошинський райсуд звернувся до ГПУ через безлади під час розгляду справи Коханівського
https://racurs.ua/ua/n96013-svyatoshynskyy-raysud-zvernuvsya-do-gpu-z-pryvodu-podiy-pid-chas-rozglyadu-spravy-kohanivskogo.htmlРакурсСвятошинський районний суд міста Києва офіційно звернувся до Генпрокуратури, Вищої ради правосуддя та Ради суддів України стосовно подій 23-24 жовтня під час розгляду справи Миколи Коханівського. Про це повідомив виконуючий обов’язки голови суду Андрій Скорін.
.
Скорін прокоментував події, що мали місце під час розгляду клопотання слідчого про обрання запобіжного заходу комбату добровольчого батальйону ОУН Миколі Коханівському.
«Вчора у справі через пізній час було оголошено перерву до 9.00 24 жовтня 2017 року та повідомлено учасників судового розгляду про те, що підозрюваного на нічний час доби буде етаповано до ізолятора тимчасового тримання, а наступного дня буде доставлено до суду для розгляду справи по суті», — розповів він.
«Після цього особи, які перебували в залі суду як вільні слухачі, вчинили бійку та штовханину, висловлювали погрози на адресу судді, відмовлялися залишити залу судового засідання, на зауваження суду не реагували. Судді та секретарю судового засідання вдалося вийти із зали за допомогою працівників поліції. Після цього так звані громадські активісти заблокували зал судового засідання та почали бити вікна, нищити техніку, меблі, скляний бокс для підозрюваних тощо», — додав Скорін.
«Вважаю дії вищевказаних осіб, а особливо участь у цих подіях народних депутатів України, неприпустимими, протиправними, такими, що створюють тиск на суд і є прямим втручанням у здійснення правосуддя. Ці дії містять ознаки адміністративного та кримінального правопорушення», — зауважив Скорін.
«Крім того, через вказані дії було зірвано заплановані інші судові засідання, чим було порушено права учасників процесу, у тому числі у кримінальному провадженні щодо вбивств на Майдані 20 лютого 2017 року, запланованого сьогодні на 11.30», — зазначив в.о. голови суду, додавши, що у зв’язку із вказаними подіями суд був вимушений звернутися до Нацполіції для припинення правопорушення.
Нагадаємо, що сьогодні, 24 жовтня, спецназівцізайшли з першого і другого поверхів і деблокували залу райсуду. В результаті штурму зали суду було затримано близько 30 осіб.
Пізніше повідомлялося, що під час штурму Святошинського райсуду правоохоронці побили двох журналістів. Журналіст «Громадського ТБ» Дмитро Реплянчук заявив, що представники поліції особливого призначення поклали його на землю і били ногами. Також спецназівці розбили йому камеру.
Як відомо, сьогодні вночі соратники Коханівського забарикадувалися в залі Святошинського райсуду, пошкодивши майно. Зал суду було вирішено заблокувати, щоб не допустити вивезення Коханівського в СІЗО. Правоохоронці вночі штурмували будівлю суду, застосовуючи сльозогінний газ.
Нагадаємо, що Коханівського затримали післябійки зі стріляниною у Києві. Інцидент стався біля станції метро «Академмістечко». Лідер ОУН застосував травматичну зброю, яка, за словами поліції, була не зареєстрованою.