Проведення «заблокованого» Угорщиною засідання комісії Україна-НАТО не планувалося
https://racurs.ua/ua/n96266-provedennya-zablokovanogo-ugorschynou-zasidannya-komisiyi-ukrayina-nato-ne-planuvalosya.htmlРакурсУ НАТО не було в планах проводити в грудні засідання комісії, про блокування якого заявила Угорщина. Про це кореспонденту УНІАН повідомив офіційний представник Альянсу.
«Планів проводити в грудні засідання комісії Україна-НАТО не було», — зазначив він.
У НАТО зауважили, що вони віддані «міцним партнерським зв’язкам з Україною», а засідання комісії регулярно проходить на різних рівнях. Останнє відбулося в липні у Києві.
Раніше глава МЗС Угорщини Петер Сійярто заявив, що вони заблокувалипроведення комісії НАТО-Україна, яке заплановане на грудень. Він запевнив, що обійти угорське вето неможливо, оскільки скликання комісії вимагає одноголосного голосування.
На такий крок Угорщина пішла через закон про освіту, який вони вважають «ножем в спину». Сійярто зазначив, що поведінка України не заслуговує на підтримку угорської сторони.
28 вересня набув чинності ухвалений українським парламентом законопроект «Про освіту». Кілька країн звинуватили Україну в тому, що закон нібито порушує права національних меншин. Найбільш жорстку позицію зайняла Угорщина, заявивши, що блокуватиме всі рішення Євросоюзу про зближення з Україною.
В Угорщині висловлюють невдоволення українським законом про освіту і загрожують переглядом Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Однак, в Естонії та Німеччини загрози в сторону Києва не підтримують. Також Угорщина пригрозила Україні економічними санкціями з боку ЄС.
Під час зустрічі міністра освіти і науки України Лілії Гриневич і міністра людських ресурсів Угорщини Золтана Балога була досягнута домовленість про декілька напрямків співпраці. Україна домовилася з Угорщиною про початок консультацій щодо особливостей втілення в угорських школах Закарпаття положень нового українського закону про освіту.