Ракурсhttps://racurs.ua/
У жовтні в Україні зафіксували п’ять випадків побиття журналістів (ФОТО)
https://racurs.ua/ua/n96485-u-jovtni-zafiksovano-5-novyh-vypadkiv-pobyttya-ukrayinskyh-jurnalistiv-foto.htmlРакурсСтосовно п’ятьох журналістівв Україні було застосовано фізичну агресію впродовж минулого місяця. Такі дані оприлюднила Національна спілка журналістів.
.
Напади сталися у Києві, Київській та Херсонській областях.
Зокрема, резонансу набуло побиття та затримання трьох українських журналістів під час штурму Святошинського райсуду Києва: Дмитро Реплянчук із «Громадського ТБ», Сергій Лефтер із УНІАН і Кирило Малишев зі «Страни.ua» були побиті спецпризначенцями.
Один із представників ЗМІ повідомив, що силовики били по камері, потім повалили його на підлогу і били ногами, а також його намагалися вдарити по голові.
Журналісти написали заяву про вчинення злочину. Прокуратура Києва відкрила кримінальне провадження за ч. 1 ст. 171 (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів) КК України.
Також Нацполіція офіційно вибачилася перед журналістами.
14 жовтня в селі Забір’я під Києвом стався ще один напад на журналіста. Представник ЗМІ збирався зняти на відео пікет біля будинку місцевого підприємця. В той час із двору виїхав джип, із якого по машині журналіста полетіли цеглини.
Ще один напад стався 28 жовтня у Херсонській області. Під час виборів у Білозерську об’єднану територіальну громаду журналіст зафіксував, як виборців підвозять на виборчу дільницю. Під час відеозйомки з автобуса вибігли люди, які відібрали у журналіста камеру, а потім побили його.
Загалом, від початку року зафіксовано 80 випадків фізичної агресії стосовно представників ЗМІ.
Зазначимо, що у вересні НСЖУ зафіксувала 11 випадків застосування фізичної сили стосовно журналістів під час виконання ними професійних обов’язків.
Нагадаємо, у вересні на околиці Києва співробітники Державної охорони напали на журналістів програми «Схеми» і перешкоджали зйомці.
Між тим, за даними Національної спілки журналістів України, у 2014-2016 роках у полоні донбаських бойовиків побувало близько 100 журналістів.