Ракурсhttps://racurs.ua/
Над Європою пролетіла радіоактивна хмара: не виключається витік рутенію-106 в РФ або Казахстані
https://racurs.ua/ua/n96947-nad-ievropou-proletila-radioaktyvna-hmara-ne-vykluchaietsya-vytik-ruteniu-106-v-rf-abo-kazahstani.htmlРакурсФранцузький інститут ядерної безпеки IRSN повідомив, що радіоактивна хмара пройшлася над країнами Європи. Цю інформації підтвердили результати вимірювань радіоактивного фону, проведені дослідницькими інституціями у більшості європейських країн, пише «Українськаправда» з посиланням на Reuters.
.
Хмару з високим рівнем рутенію-106 вчені помітили наприкінці вересня. Вона не завдала шкоди здоров’ю людей і довкіллю у Європі.
«Результати вимірювань із європейських станцій, передані до інституту, починаючи з 3 жовтня, підтвердили наявність рутенію-106 в атмосфері більшості європейських країн», — зауважили у IRSN.
В IRSN вважають, що інцидент міг трапитися на атомній електростанції або в центрі радіоактивної медицини в зоні на південь від Уральських гір, тобто на території Росії або Казахстану.
Зауважимо, що за інформацією Федерального відомства з радіаційного захисту Німеччини BfS, ймовірне джерело забруднення може знаходитися на Південному Уралі в РФ. Німецьке відомство заявляє про високу долю ймовірності аварії на АЕС в Росії.
Нагадаємо, 6 жовтня «Ракурс» повідомляв, що підвищення рівня радіоізотопу рутеній-106 у повітрі зафіксували вимірювальні комплекси України та країн ЄС. За інформацією держпідприємства «Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки», концентрація радіоізотопу у Києві становила 1-2,2 мБк/куб. м, що суттєво нижче допустимого рівня, хоча при нормальних умовах цей ізотоп не фіксується взагалі. За своєю радіотоксичністю рутеній-106 знаходиться в одному ряді з Цезієм-137.
Окрім України наявність радіоізотопу рутеній-106 у вигляді аерозолю тоді зафіксували спецпідрозділи радіаційного моніторингу у Швейцарії, Польщі, Італії, Німеччині, Австрії, Чехії та Франції.
Рутеній — метал сріблястого кольору, відноситься до платинових металів. Рутеній — дуже інертний метал, який не розчиняється у кислотах. Разом з тим утворює ряд металоорганічних з’єднань і є активним каталізатором.