Ракурсhttps://racurs.ua/
Активісти запалили шини на Майдані: сталася сутичка з поліцією (ФОТО, ВІДЕО)
https://racurs.ua/ua/n97448-aktyvisty-zapalyly-shyny-na-maydani-stalasya-sutychka-z-policiieu-foto-video.htmlРакурсУчасники акції на Майдані Незалежності у Києві запалили кілька шин, на місце одразу прибули пожежники і загасили вогонь з вогнегасника, інформує «Громадське».
.
Після цього поліція прибрала шини. Про постраждалих не повідомляється.
Раніше на Майдані сталася ще одна сутичка між учасниками акції та правоохоронцями.
Також сьогодні на Майдані Незалежності у центрі столиці активісти різних громадських рухів почали встановлювати намети. Акцію організувала «Організація українських націоналістів» під проводом Миколи Коханівського. Також зазначається, що участь в акції бере «Коаліція учасників Помаранчевої революції». Протестувальникам вдалося встановити два намети.
Основна вимога, яка була озвучена: покарати винних у загибелі людей під час Революції гідності.
Нагадаємо, цього дня чотири роки тому уряд Азарова оголосив, що Україна не підписуватиме Угоду про асоціацію з Європейським Союзом. Того ж дня ввечері на Майдані Незалежності зібралися журналісти, громадські активісти та опозиційні політики, незгодні із зупинкою євроінтеграційних процесів. В свою чергу, Окружний адміністративний суд Києва заборонив проведення масових акцій у центрі Києва до 7 січня 2014 року. За таких обставин починався Євромайдан, що переріс у Революцію гідності.
Події зими 2013-2014 років розвивалися дуже стрімко — від мирного протесту і наметового містечка, до побиття «Беркутом» студентів, барикад, палаючих шин, коктейлів Молотова та вбивств мітингувальників.
Після масового розстрілу громадян у центрі Києва, тодішній президент Віктор Янукович та його «сім’я» втекли до Росії. Усю повноту влади взяла на себе Верховна Рада, яка призначила на 25 травня вибори президента України.
Впродовж зими 106 учасників протестів у Києві були вбиті, а кілька тисяч громадян постраждали. Загиблі увійшли в новітню українську історію як Небесна сотня.