Ракурсhttps://racurs.ua/
У КДБ Білорусі заявили, що «шпигун»-журналіст Шаройко стежив за військовими об’єктами РФ
https://racurs.ua/ua/n97657-u-kdb-bilorusi-zayavyly-scho-shpygun-jurnalist-sharoyko-stejyv-za-viyskovymy-ob-iektamy-rf.htmlРакурсУ КДБ Білорусі заявляють, що раднику посольства України в Білорусі Ігорю Скворцову та журналісту Павлу Шаройко було доручено надати відомості про військові об’єкти РФ, а також про особливості митного режиму в частині ввезення в державу технічних засобів електрозв’язку та електронно-обчислювальної техніки. Про це повідомляє БЕЛТА з посиланням на сюжет телеканалу «Білорусь 1».
.
Шаройко та Скворцов мали дізнатися про наявність у прикордонних районах Білорусі з Україною покриття операторів мобільного зв’язку, розподілу радіочастотного ресурсу, стану радіоаматорства серед місцевого населення.
Білоруська також спецслужба стверджує, що під час обшуку в квартирі українського журналіста у Мінську було знайдено псевдоніми ще щонайменше 16 учасників «агентурної мережі».
На допиті Шаройко нібито сам визнав, що є співробітником кадрового апарату військової розвідки. За координацію його діяльності відповідав радник посольства України в Білорусі Ігор Скворцов. Шаройко нібито був офіцером діючого оперативного резерву, якого під прикриттям посади кореспондента відправили у Мінськ.
Окрім цього, зазначається, що на 2017 рік в якості завдання їм були визначені такі об’єкти як Рада міністрів, МЗС Білорусі, посольство і військові об’єкти Росії в країні. Білоруські спецслужби стверджують, що Скворцову і Шаройку належало протягом року вивчити ці об’єкти, заводити і розвивати тут знайомства.
Нагадаємо, Павла Шаройка білоруський КДБ утримує в слідчому ізоляторі у Мінську.
Останні журналістські матеріали Шаройка стосувалися переговорів Тристоронньої контактної групи щодо Донбасу та викраденого в Гомелі українця Павла Гриба.
Посол України в Білорусі Ігор Кизим назвавнісенітницею заяву спецслужби про створення української агентурної мережі.
В Головному управлінні розвідки Міноборони заявили, що Шаройко не є чинним співробітником їх відомства. Він проходив службу на посаді начальника прес-служби ГУР, але був звільнений в 2009 році за станом здоров’я.