Ракурсhttps://racurs.ua/
Делегація Вірменії на засіданні ПАЧЕС в Києві. Фото: facebook.com/verkhovna.rada.ukraine
Вірменська делегація покинула сесію ПАЧЕС через поправку України щодо анексованих територій (ДОКУМЕНТ)
https://racurs.ua/ua/n97782-virmenska-delegaciya-pokynula-sesiu-paches-cherez-popravku-ukrayiny-schodo-aneksovanyh-terytoriy.htmlРакурсДелегація Вірменії, яка прибула на сесію ПАЧЕС у Києві, покинула залу засідань на знак протесту проти наради. Причиною стало те, що нарада проводилася з ініціативи глави української делегації, проте без вірменських представників. Про це йдеться у заяві вірменської делегації.
.
«До початку відкриття 50-ї ювілейної сесії Асамблеї, коли члени делегацій чекали в залі близько години, з’ясувалося, що з ініціативи генерального секретаря ПАЧЕС і керівника української делегації глави всіх делегацій були зібрані для обговорення якогось питання. Лише керівник делегації Національного зібрання Республіки Вірменії не був запрошений на це обговорення. Ми кваліфікуємо це як образу не тільки вірменської делегації, але і всіх делегацій і загальної структури», — наголосили представники вірменської делегації та назвали ситуацію «порушенням традицій і сутності структури».
Повідомляється, що в знак протесту вірменська делегація покинула залу Асамблеї.
Пізніше з’ясувалося, що в результаті вищезазначеного обговорення в декларацію було внесено зміну про існуючі в регіоні конфлікти, що, на думку вірмен, «повністю суперечить комплексному принципу міжнародного права — незастосування сили і погрози силою, територіальної цілісності та права народів на вільне самовизначення».
«Вірменська делегація в ПАЧЕС закликає всі делегації не піддаватися провокаціям, не ставити економічну структуру на службу політичним інтересам деяких держав, засудити таку практику і повернутися в поле конструктивної співпраці, що виходить із суті і традицій ПАЧЕС», — йдеться в заяві.
Додамо, що у ПАЧЕС сьогодні ухвалили декларацію з нагоди 25 річниці організації, з урахуванням поправки України.
Зокрема, у документі наголошується, що конфлікти у Чорноморському регіоні мають вирішуватись на підставі повної поваги до територіальної цілісності, незалежності та суверенітету держав-членів ОЧЕС.
«Заявляємо, що необхідно сприяти відновленню територіальної цілісності держав ЧЕС, визнаних міжнародними організаціями, такими як ООН, ОБСЄ, ПАРЄ, ЄП, як незаконно анексованих», — йдеться у поправці делегації України до декларації.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що з 1 липня Україна на півроку очолила Організацію чорноморського економічного співробітництва.
Також нагадаємо, що у січні минулого року офіційна делегація України, що прибула до Стамбула на засідання Організації Чорноморського економічного співробітництва, вчинила дипломатичний демарш у зв’язку з початком головування РФ.
ОЧЕС — субрегіональне об’єднання 12 країн Чорноморського регіону, куди входить Азербайджан, Албанія, Болгарія, Вірменія, Греція, Грузія, Молдова, РФ, Румунія, Сербія, Туреччина, а також Україна. Штаб-квартира організації розташована в Стамбулі.