Ракурсhttps://racurs.ua/
Фото: nat-geo.ru
Яскраві метеоритні дощі і день зимового сонцестояння. Які явища українці побачать у грудні (ФОТО, ВІДЕО)
https://racurs.ua/ua/n97847-yaskravi-meteorytni-doschi-i-den-zymovogo-soncestoyannya-yaki-yavyscha-ukrayinci-pobachat.htmlРакурсНайважливішою астрономічною подією грудня вважається день зимового сонцестояння — тривалість дня в північній півкулі Землі буде мінімальна, а ночі — максимальна, передає National Geographic.
.
21 грудня — день зимового сонцестояння, коли кут падіння сонячних променів досягає мінімуму — 23,5 градуса на південь від екватора. Після найдовшої ночі року настає астрономічна зима, а потім тривалість світлового дня почне збільшуватися. Уже до Нового року день стане довшим на 8 хвилин.
Крім того, за умови ясної погоди в середині грудня можна буде спостерігати один із найпотужніших метеорних потоків року — зорепад Гемініди. Він триватиме до 19 грудня, а пік буде ввечері 14 грудня, коли очікується «падіння» близько 120 метеорів на годину.
Інший грудневий метеорний потік — Урсиди, який буде видно тільки в північній півкулі, розпочнеться 17 грудня і триватиме близько тижня. Максимум активності потоку припаде на найдовшу ніч року — 22 грудня, коли можна буде спостерігати близько 10 метеорів на годину.
Наступний зорепад — Квадрантіди ознаменує кінець року та розпочнеться 28 грудня і триватиме до 7 січня. Максимальна його активність буде 3-4 січня, коли можна буде побачити від 45 до 200 метеорів на годину.
Нагадаємо, з 14 до 21 листопада в небі можна було спостерігати один із найяскравіших зорепадів — Леоніди.