Ракурсhttps://racurs.ua/
Фото: mukachevo.net
Паводок на Закарпатті: зруйновано міст, підтоплено автотраси та сотні будинків (ФОТО, ВІДЕО)
https://racurs.ua/ua/n98524-pavodok-na-zakarpatti-zruynovano-mist-pidtopleno-avtotrasy-ta-sotni-budynkiv-foto-video.htmlРакурсЧерез майже тижневу зливу Закарпаття потерпає від паводка, повідомив на своєму сайті голова обласної адміністрації Геннадій Москаль.
.
За його даними, сьогодні рівень води в річці Латориці може сягнути історичного максимуму, який фіксували 2001 року.
«Найбільш загрозлива ситуація склалася у низовині річки Боржава на Іршавщині та Виноградівщині. Вранці між селами Сільце та Вільхівка вода вийшла з берегів і перелилася через трасу Мукачево — Рогатин. Підтоплено близько 150 м дорожнього покриття, автомобільний рух перекрито, об’їзд автотранспорту здійснюється через Іршаву — Довге — Липецьку Поляну та Хуст. У селі Вільхівка підтоплено близько 50 підвалів житлових будинків, однак під загрозою підтоплення ще близько сотні домогосподарств. Відучора на місці працюють пересувні насосні станції, для мінімізації подальших підтоплень рятувальники укріплюють дамби мішками з піском», — говориться у повідомленні.
Разом із тим управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Закарпатській області повідомляє станом на 13.00 16 грудня про підтоплення 1 тис. 357 га сільськогосподарських угідь, 278 домогосподарств, 22 підвальних приміщення. Крім того, затоплено чотири автомобільні дороги протяжністю 820 м. У селі Суха Іршавського району зафіксовано зсув ґрунту.
Також до ДСНС опівдні надійшло повідомлення про руйнування транспортного мосту в селі Котельниця. Внаслідок руйнування мосту без транспортного сполучення залишилися близько 50 домогосподарств.
«Силами місцевого населення встановлений тимчасовий пішохідний перехід. Процес руйнування мосту продовжується. Вказаний міст перебуває на балансі служби автомобільних доріг у Закарпатській області», — повідомили у ДСНС.
Нагадаємо, в Укргідрометцентрі попереджали, що у зв’язку зі сніготаненням очікуються підйоми рiвнiв води на рiчках басейнiв Сяну, Днiстра, Захiдного Бугу та Прип’яті.