Ракурсhttps://racurs.ua/
Фото: pushkinska.net
В Адміністрації президента розповіли подробиці реструктуризації судів у 2018 році
https://racurs.ua/ua/n99024-v-administraciyi-prezydenta-rozpovily-podrobyci-restrukturyzaciyi-sudiv-u-2018-roci.htmlРакурсРеструктуризація судів у рамках судової реформи буде проходити в 2018 році, про це повідомив журналістам у середу заступник глави Адміністрації президента України Олексій Філатов, передає «Інтерфакс-Україна».
.
Він стверджує, що буде змінена судова карта. Не буде більше судів, у яких є тільки три судді, один з яких — на лікарняному, інший — в декретній відпустці, а у третього закінчилися повноваження і в результаті в районі відсутнє правосуддя.
Філатов відзначив, що в рамках реструктуризації районні суди укрупнюватимуться. Будуть створюватися окружні суди, які об’єднують два-три райони. Стандартною кількістю повинно бути 9-12 суддів в окружному суді.
Громадянам не доведеться їздити в сусідній район, вони як зверталися до суду в своєму районному центрі, так і будуть звертатися туди. Приміщення суду залишиться там же, але юридично це буде окружний суд, об’єднаний з судами сусідніх районів.
Районні суди в містах також укрупнюватимуться. У міських окружних судах може бути 30-40 суддів.
Він також повідомив, що в рамках реорганізації судів зазнають змін і апеляційні округи. Наприклад, є апеляційний суд з дев’ятьма суддями. При такій кількості постає питання про доцільність бюджетних витрат на нього як на окремий суд. Швидше за все, буде прийнято рішення про приєднання його до сусідніх апеляційних округів.
Філатов стверджує, що рішення про ліквідацію або реорганізацію судів істотно не вплине на роботу системи правосуддя.
Як повідомлялося раніше, Вища рада правосуддя схвалила проект указу президента України, який передбачає ліквідацію 142 місцевих судів і створення замість них 74 окружних.
Читайте також: Старий Верховний суд України: йдеться не про ліквідацію, а про «реорганізацію чи злиття»? (ДОКУМЕНТ)