Ракурсhttps://racurs.ua/
Фото: jwoman.in.ua
Moody’s надало високий рейтинг українському проекту з будівництва сховища ядерних відходів
https://racurs.ua/ua/n99851-moody-s-nadalo-vysokyy-reytyng-ukrayinskomu-proektu-z-budivnyctva-shovyscha-yadernyh-vidhodiv.htmlРакурсМіжнародне рейтингове агентство Moody’s присвоїло рейтинг Аа2 зі стабільним прогнозом для випуску облігацій в рамках проекту з будівництва централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива. Проект реалізовує національна енергокомпанія «Енергоатом», пише «Голос Америки» з посиланням на прес-службу рейтингового агентства.
.
Moody’s пояснює високий рейтинг проекту тим, що політичні ризики за проектом гарантувала установа уряду США Корпорація закордонних приватних інвестицій США (OPIC). Гарантом проекту також виступив уряд України.
Ці кошти — 250 млн дол. — підуть на часткове фінансування будівництва першої стадії довгострокового сховища відпрацьованого ядерного палива, яке здійснюється в Чорнобильській зоні. Як очікується, цей проект дозволить зміцнити енергетичну незалежність України від Росії, куди зараз спрямовується відпрацьоване ядерне паливо з українських АЕС на тимчасове зберігання.
Нагадаємо, у минулому році повідомлялося, що вартість будівництва централізованого сховища — близько 400 млн грн.
Технологія поводження з відпрацьованим ядерним паливом для забезпечення його зберігання в ЦСВЯП надана американською компанією Holtec International. Майданчик сховища розташований у першій радіаційно-режимній зоні навколо Чорнобильської АЕС. Там будуть зберігатися відпрацьовані паливні стрижні з атомних електростанцій у Вараші, Хмельницькому та Южноукраїнську.
Будівельні роботи повинні бути завершені протягом 24 місяців, проектний термін експлуатації майданчика для контейнерів для зберігання ядерних відходів системи Hi-Storm становить 100 років.
На переробку рідких радіоактивних відходів Чорнобильської атомної електростанції знадобиться майже 30 років. На майданчику ЧАЕС накопичилося 20 тис. куб. м рідких радіоактивних відходів.