Ракурсhttps://racurs.ua/
Фото: Reuters UK
Услід за Siemens: в окупований Крим завезли генератори німецької МАN — ЗМІ
https://racurs.ua/ua/n99855-uslid-za-siemens-v-okupovanyy-krym-zavezly-generatory-nimeckoyi-man-zmi.htmlРакурсКримський завод «Залив», який через санкції не зміг купити обладнання фінської компанії Wärtsilä, отримав генератори концерну MAN. Німецька компанія заявляє, що нічого не поставляла до окупованого Криму, але не виключає перепродажу обладнання, повідомляє «РБК» з посиланням на джерело, знайоме з документами Мінтрансу РФ.
.
Устаткування німецької компанії встановили на керченський суднобудівний завод «Затока» для будівництва аварійно-рятувального судна вартістю 2,79 млрд руб. Окупований завод спочатку планував закупити генератори у Wärtsilä, однак фіни відмовилися від угоди через санкції.
Цю інформацію виданню підтвердив партнер декількох російських суднобудівних компаній. За його словами, обладнання компанії MAN довелося встановлювати на судно саме через відмову фінської компанії.
Німецька компанія MAN заперечує поставки генераторів в Крим, але допускає, що її обладнання перепродали.
«Ми не беремо участі і не брали участь в будь-яких поточних або недавніх проектах з заводом „Затока“», — заявив представник MAN Diesel & Turbo.
Представник німецького концерну наголосив, що діючі санкції забороняють поставляти генератори кримським компаніям або використовувати їх в Криму.
У Міністерстві економіки та енергетики Німеччини повідомили, що уряд країни не коментує експортні питання приватних компаній. У російському Мінтрансі на запит видання не відреагували.
Відомо, що Мінтранс РФ замовив будівництво аварійно-рятувального судна потужністю 4 МВт ще у 2015 році у єдиного постачальника — заводу, що входить до групи «Ак Барс». За інформацією галузевих видань, це судно будується на керченській верфі «Затока».
Нагадаємо, що в 2017 році розгорівся скандал навколо поставок до Криму газових турбін для електростанцій німецькою компанією Siemens. Як відомо, РФ завезла на окупований півострів газові турбіни Siemens всупереч санкціям ЄС. Підконтрольний компанії завод в Санкт-Петербурзі поставив чотири турбіни в Тамань на півдні Росії. Пізніше стало відомо, що ці турбіни опинилися в Криму.
На початку серпня минулого року ЄС розширив санкціїпроти Росії через постачання турбін Siemens до окупованого Криму. Євросоюз вніс до «чорного списку» трьох громадян РФ і три компанії, що брали участь у незаконних поставках турбін на анексований півострів.