Ракурсhttps://racurs.ua/
Пожежна (не)безпека: хто повинен відповідати за порушення в таборі «Вікторія» (ВІДЕО)
https://racurs.ua/ua/n97419-pojejna-ne-bezpeka-hto-povynen-vidpovidaty-za-porushennya-v-tabori-viktoriya.htmlРакурсПро порушення пожежної безпеки в дитячому таборі «Вікторія» було відомо інспекторам ДСНС. Про це заявила 23-річна Наталя Янчик — відповідальна за пожежну безпеку у дитячому таборі, де відпочивало понад півтори сотні дітей. Вихователька стверджує, що її не було у таборі під час пожежі, бо вона звільнилася за кілька тижнів до трагедії. Про це йдеться у розслідуванні «Нашихгрошей».
.
Як зазначається, на роботу у «Вікторію» дівчина влаштувалась у 2016 році. Спочатку вона працювала простим вихователем, але 2017 року її підвищили до старшого вихователя і одночасно призначили відповідальною за пожежну безпеку. Дівчина стверджує, що намагалась відмовитись від цих обов’язків, але керівництво табору наполягало.
«Який з мене відповідальний? Я так і сказала заступнику директора табору. Я навіть вогнегасником користуватись не вмію. Вона мені сказала, що я буду відповідальна за пожежну безпеку тільки по документах, поки що. Мені нічого робити не треба буде. Тільки підписати треба було, щоб проблем не було. Це, буквально, на два тижні. Далі мене обіцяли зняти і знайти людину, яка у цьому розуміється», — розповіла Янчик.
Та як виявилося за три місяці до трагедії, під час перевірки ДСНС, дівчина все ще числилася відповідальною за пожежну безпеку в таборі.
Інспектор ДСНС виявив порушення у таборі, склав припис із вимогою їх усунути, і наклав штраф.
«Прийшла перевірка. Склала акт про помилки. Мені сказали заплатити. Тоді я зрозуміла, що які порушення, який — піди заплати? Я за це вже не відповідаю. Мене мали ще кілька місяців тому зняти із цієї посади, а, виявилось, не зняли», — згадує Янчик і додає, що інспектори тоді виписали припис і просто пішли. Після трагедії з’ясувалося, що дитячий табір, у якому влітку відпочивало понад півтори сотні дітей, два роки поспіль працював із порушеннями пожежної безпеки.
Нині ДСНС відмовляється надавати приписи із переліком порушень пожежної безпеки, які інспектори виявили у таборі у 2016-2017 роках. Ці документи передані до прокуратури. Про порушення головний прокурор Одещини заговорив через два місяці після пожежі. Що це були за порушення — прокурор не повідомив, але зізнався, що їх було понад 30.
Крім того, як з’ясували журналісти, у таборі не працювала пожежна сигналізація, оскільки договір на обслуговування і передачу сигналу до пожежних табір із жодною компанією не уклав.
«Саме тому сигнал про пожежу нікуди не передався, а рятувальники дізнались про загорання аж за півгодини, коли їм телефоном подзвонили працівники табору», — зазначається у розслідуванні.
Перший заступник голови ДСНС Одеської області Вадим Шулюк зізнався журналістам, що рятувальники хотіли б приймати сигнал про пожежу без посередників, як це було раніше, але не мають права. Виявилось, що з 2015 року в Україні сигнал про пожежу передається виключно через приватні компанії. Така преференція приватних посередників затверджена наказом міністра МВС Арсена Авакова у 2015 році у «Правилах з пожежного спостерігання».
Нагадаємо, що пожежа в дитячому таборі «Вікторія» відбулася в ніч на 16 вересня. В результаті пожежі загинули троє дітей. За попередніми даними, трагедія сталася через несправну проводку. Після того, як корпус загорівся, у дітей виникла паніка. Дехто почав стрибати з вікон палаючої будівлі.
Пізніше слідчі прокуратури з’ясували, що співробітники табору протягом тривалого часу намагалися загасити пожежу самостійно без виклику рятувальників. В ухвалі суду сказано, що пожежа розпочалася 15 вересня близько 23.00. Працівники дитячого табору намагалися загасити її самостійно, а рятувальників викликали вже близько 23.30.