Ракурсhttps://racurs.ua/
Українцям радять звикати записувати номери купюр при даванні хабарів
https://racurs.ua/ua/n23744-ukrayincyam-radyat-zvykaty-zapysuvaty-nomery-kupur-pry-davanni-habariv.htmlРакурс«Дійшло до смішного: польські поліцейські бояться брати в магазинах решту купюрами і взагалі носити з собою паперові гроші. Раптом хтось надумає зробити якусь капость, підкине купюру», — ідеться в новій статті «Ракурсу» про люстрацію влади та методи боротьби з корупцією.
.
На думку Палія, за повідомлення про хабарництво людину треба звільняти від відповідальності, а хабарника змушувати повертати в бюджет кошти у трикратному чи навіть п'ятикратному розмірі.
Для боротьби з хабарництвом необхідно заохочувати бізнесменів свідчити проти хабарників. «Якщо людина аргументовано, з доказом, доводить, кому вона давала хабарі, її звільняють від відповідальності та навіть повертають ті гроші. ...Для того, щоб це запрацювало, потрібно внести відповідні зміни до законодавства, а головне — зробити так, щоб відео- та аудіозаписи корупційних діянь, здійснені громадянами, могли слугувати доказами в суді», — вважає політолог.
Крім того, Палій вважає корисним для профілактики хабарництва час від часу перевіряти міліціонерів, прокурорів і суддів на поліграфі (детекторі брехні).
Більше про те, що таке люстрація, досвід люстрації в інших країнах та можливі способи люстрації в Україні читайте в статтях «Ракурсу» «Якщо неправильно проводити люстрацію, вона переростає в репресії» та «Люстрація і реформа МВС — погляд зсередини системи».