МВФ бачить ознаки оздоровлення української економіки
https://racurs.ua/ua/n54685-mvf-bachyt-oznaky-ozdorovlennya-ukrayinskoyi-ekonomiky.htmlРакурсПро це сьогодні заявив перший заступник директора-розпорядника, в. о. голови ради директорів МВФ Давід Ліптон, передає «Укрінформ».
«Українська економіка залишається вразливою, проте вже наявні обнадійливі ознаки. Останніми місяцям обмінний курс стабілізувався, депозити у національній валюті зростають, темпи падіння економіки уповільнюються. Подальша поміркована політика та продовження реформ має допомогти економіці вийти із кризи та відновити зростання в майбутньому», — зазначив Ліптон.
Він також висловив бачення МВФ щодо монетарної політики України: «Збереження жорсткої монетарної політики і збільшення золотовалютних резервів є важливим для підтримки зовнішньої стабільності та стримування інфляційних очікувань. Із початком дефляції монетарна політика може бути поступово послаблена для підтримки економічної активності. Скасування адміністративних обмежень на валютному ринку має відбуватися поступово, щойно це стане можливим».
На думку правління МВФ, ключовим для економічного зростання України є відновлення банківської системи.
«Відновлення працездатності банківської системи є критично важливим для відродження економіки. Для цього треба рішуче впроваджувати політику посилення банків через рекапіталізацію, зменшення кредитування пов’язаних осіб і розв’язання питань знецінених активів», — наголосив Ліптон.
«Слід також забезпечити потужну підтримку бюджетної консолідації та продовжувати реформування енергетичного сектору. При цьому має бути створена адекватна система соціальної підтримки», — додав представник МВФ.
Водночас, за його словами, Фонд продовжуватиме підтримувати Україну, навіть у разі її відмови від обслуговування деяких боргів.
Також Ліптон наголосив на необхідності боротьби з корупцією в Україні: «Подальший значний прогрес із структурними реформами необхідний для відновлення активності приватного бізнесу, тож треба вживати заходів для боротьби з корупцією, поліпшення бізнес-клімату та реформування держсектору».
Як відомо, напередодні Рада директорів МВФ переглянула програму співпраці з Україною та затвердила виділення чергового траншу в розмірі 1,7 млрд дол.