Громадськість не поспішає подаватися в Громадську раду доброчесності
https://racurs.ua/ua/n77901-gromadskist-ne-pospishaie-podavatysya-v-gromadsku-radu-dobrochesnosti.htmlРакурсПро це під час форуму «Громадянин. Суддя. Як судова реформа вплине на кожного з нас» повідомив секретар кваліфікаційної палати Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (ВККСУ) Станіслав Щотка.
За його словами, для того, щоб конкурс до Громадської ради доброчесності відбувся, потрібно п’ять не просто поданих, а допущених учасників, оскільки до них є фахові кваліфікаційні вимоги.
На сайті ВККСУ ще 4 жовтня повідомлялось про початок прийому документів для участі у зборах представників громадських об’єднань з метою створення Громадської ради доброчесності. Відповідно до ч. 13 ст. 87 закону «Про судоустрій і статус суддів» для участі у зборах громадські організації у 15-денний строк з дня оприлюднення оголошення про скликання зборів, тобто до 19 жовтня включно, повинні подати пакет документів.
Також Щотка додав, у ВККСУ сподіваються на співпрацю з Громадською радою доброчесності.
«Загалом участь громадськості в роботі ВККСУ — це хороша, здорова ідея. Для того, аби суспільство почало мислити такими категоріями, як у цивілізованому світі. Є громадська діяльність, небайдужі люди, які збурюють суспільство, і державні органи все ж таки починають реагувати — хтось на підтримку, хтось із позиції самозахисту, хтось іще з якихось причин», — додав секретар кваліфікаційної палати ВККСУ.
Нагадаємо, 30 вересня в Україні стартувала судова реформа, згідно з якою Вищу раду юстиції замінила Вища рада правосуддя, яка буде давати згоду на затримання, арешт та звільнення суддів.