Ракурсhttps://racurs.ua/
В самолете дотачивали выступление Зеленского – Кулеба рассказал, как возникла идея с ленд-лизом
В самолете дотачивали выступление Зеленского — Кулеба рассказал, как возникла идея с ленд-лизом
https://racurs.ua/n170128-v-samolete-dotachivali-vystuplenie-zelenskogo-kuleba-rasskazal-kak-voznikla-ideya-s-lend-lizom.htmlРакурсПрограму ленд-лізу для України 28 квітня ухвалив Конгрес США. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба розповів, як з’явилася ідея запровадження саме такої форми військової допомоги для Києва.
.
У Фейсбук Кулеба пригадав події 19 лютого. За п’ять днів до початку війни українська делегація летіла на Мюнхенську конференцію безпеки. У літаку тривала дискусія щодо виступу президента Володимира Зеленського.
Зеленський, Андрій Єрмак, Андрій Сибіга, Олексій Резніков і я в режимі брейнстормінгу доточували його виступ. За декілька годин цю вже виголошену промову назвуть історичною, але на той момент ми все ще над нею працюємо. Остання дискусія, яку ми мали, це — план Маршала чи ленд-ліз? В тексті треба було залишити щось одне. «Ленд-ліз», — зрештою сказав президент — це зараз важливіше, — передав Кулеба деталі тієї розмови.
У тексті виступу Зеленського у Мюнхені присутні почули такі слова:
Що ще ми можемо зробити зараз? Створити для України Фонд стійкості та відновлення, програму ленд-лізу, постачання новітніх озброєнь, техніки, обладнання для нашої армії — армії, яка захищає всю Європу.
Кулеба розповів, що, як і всі гарні амбітні ідеї, питання ленд-лізу спочатку сприйняли зі скепсисом. Але 19 лютого 2022 року він пропонує назвати офіційним днем народження ленд-лізу як складової зовнішньої політики України, а 28 квітня Палата представників Конгресу США ухвалила «Закон про ленд-ліз для захисту демократії в Україні».
Нагадаємо, що прийняття ленд-лізу розширить повноваження Джо Байдена у наданні та постачанні зброї Україні. Останнє слово щодо кожного постачання залишається за президентом. Він має впровадити прискорені процедури для забезпечення своєчасної доставки зброї та техніки.
На практиці закон може працювати працюватиме приблизно так: Україна відчуває потребу в певній зброї — передає інформацію про це у Вашингтон — і якщо Білий дім на це згідний, зброя їде до Європи.
Загрузка...