Ракурсhttps://racurs.ua/
Москва готова уменьшить добычу в ответ на потолок цен на нефть
Москва готова уменьшить добычу в ответ на потолок цен на нефть
https://racurs.ua/n177468-moskva-gotova-umenshit-dobychu-v-otvet-na-potolok-cen-na-neft.htmlРакурсросія не продаватиме нафту по ціновій стелі, навіть якщо доведеться скоротити видобуток.
.
Таку заяву 4 грудня зробив віце-прем'єр Олександр Новак у відповідь на те, що країни ЄС погодили у п’ятницю регульовану стелю цін на російську нафту, що поставляється морем, на рівні 60 дол. за барель. Про аналогічне рішення заявили країни G7 та Австралія.
Ми продаватимемо нафту та нафтопродукти в ті країни, які працюватимуть з нами на ринкових умовах, навіть якщо нам доведеться дещо скоротити видобуток. Цей інструмент (цінова стеля на ціну нафти — «Ракурс») неринковий, неефективний, що втручається в ринкові інструменти, суперечить усім правилам того ж СОТ, — цитує пропагандистський ресурс ТАСС Новака.
За словами віце-прем'єра, російська влада розробляє заходи, що дозволяють відмовитися від постачання нафти до країн, які введуть стелю цін на російську нафту.
Ми вважаємо, що цей інструмент неринковий, неефективний, що грубо втручається в ринкові інструменти, суперечить усім правилам, тому ж СОТ, наприклад. У своїй практиці ми не збираємося використовувати інструменти, пов’язані з price cap. Для цього зараз ми опрацьовуємо механізми заборони застосування інструменту price cap незалежно від того, який рівень [ціни] буде встановлений, — сказав Новак.
Віце-прем'єр додав, що росія продаватиме нафту та нафтопродукти до країн, які працюватимуть на ринкових умовах, «навіть якщо нам доведеться дещо скоротити видобуток».
Агенція Bloomberg повідомляло наприкінці листопада, що, за даними джерел, влада росії у відповідь на введення стелі цін готує указ президента, який заборонить російським компаніям і будь-яким трейдерам, які купують нафту у рф, продавати її всім, хто бере участь у стелі цін.
У ніч проти 4 грудня в офіційному журналі Євросоюзу опублікували рішення про запровадження стелі цін на російську нафту, починаючи з 5 грудня. Документ забороняє надавати технічну допомогу танкерам, якщо ціна нафти, що перевозиться, перевищує 60 дол. за барель.
Транзит через росію нафти вище встановленої стелі допускається, якщо вона зроблена не у росії і належить російським громадянам і підприємствам. Угорщину звільнили від дотримання стелі цін на російську нафту.
Крім Євросоюзу запровадження стелі цін підтримали країни «Великої сімки» та Австралія.
Загрузка...