Ракурсhttps://racurs.ua/
Участники саммита ЕС не договорились о совместных закупках боеприпасов для Украины
Участники саммита ЕС не договорились о совместных закупках боеприпасов для Украины
https://racurs.ua/n179797-uchastniki-sammita-es-ne-dogovorilis-o-sovmestnyh-zakupkah-boepripasov-dlya-ukrainy.htmlРакурсКраїни Європейського союзу не змогли погодити пропозицію щодо спільних закупівель боєприпасів для України.
.
Про це повідомив прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький на прес-конференції за підсумками саміту ЄС.
Ми вчора пізньої ночі обговорювали постачання боєприпасів, які дуже потрібні зараз Україні. На нашу пропозицію не було позитивної реакції з боку деяких країн, — сказав він, не уточнивши, про які саме країни йдеться.
На думку Моравецького, спільні закупівлі, спільні замовлення були б на користь усіх країн ЄС, НАТО, а також України.
Але як і дискусія про танки здавалася на початку зовсім неможливою, як дискусія про «Петріоти» відсувалася, то я думаю, що і до теми боєприпасів ми скоро повернемося на наступному саміті ЄС, — висловив сподівання польський прем'єр.
Подібна ідея обговорювалася з минулої осені. Ще в листопаді голова Європарламенту Жозеп Боррель наполягав на створенні механізму спільних закупівель зброї та боєприпасів, подібного до того, що використовувався для закупівлі вакцин під час пандемії ковіду.
Тим часом у Євросоюзі готують 10-й пакет санкцій проти рф. Президент України Володимир Зеленський у Брюсселі 9 лютого закликав розширити їх.
Україна наполягає на тому, що під нові обмеження мають потрапити:
атомна галузь країни-агресорки;
уся ракетна та дронова індустрія;
відповідна частина IT-сектора.
росія створила в Європі загрозу радіаційної катастрофи, а російська атомна галузь досі вільна від глобальних санкцій. Є кроки, які ще мають бути зроблені. російський ракетний терор буде загрозою, поки не буде знищено джерело такої загрози, — сказав після саміту Зеленський.
Своєю чергою голова Європейської Ради Шарль Мішель зазначив, що ЄС вважає законним використання заморожених російських активів для відбудови України.
Учасники саміту ЄС також дійшли згоди у питаннях:
необхідності посилення санкційного тиску на агресора;
потреби у наданні Україні максимальної військової підтримки, адже найближчі тижні війни будуть вирішальними.
Новий пакет має бути ухвалений до 24 лютого — річниці повномасштабного російського вторгнення. Президент Литви Гітанас Науседа зауважив, що такий крок є «політично важливим».
Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба після саміту ЄС опублікував сім найцікавіших цитат, які почув під час перемовин із європейськими лідерами в кулуарах зустрічі. Він запевняє, що Україна обов’язково доб'ється поставок всієї необхідної зброї та розв’яже технічні питання.
Загрузка...