Ракурсhttps://racurs.ua/
Минск требует исключить из резолюции Генассамблеи ООН пункт о выводе российских войск из Украины
Минск требует исключить из резолюции Генассамблеи ООН пункт о выводе российских войск из Украины
https://racurs.ua/n180227-minsk-trebuet-iskluchit-iz-rezolucii-genassamblei-oon-punkt-o-vyvode-rossiyskih-voysk-iz-ukrainy.htmlРакурсбілорусь внесла низку поправок до проекту резолюції Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй «Принципи, що лежать в основі досягнення всеосяжного, справедливого та міцного миру в Україні», яка присвячена роковинам початку повномасштабної війни Росії проти українського народу.
.
В електронній бібліотеці ООН зареєстровано два документи з коригуваннями проекту резолюції, які надав офіційний Мінськ.
В одному з них білорусь пропонує виключити із преамбули слова «через рік після початку повномасштабного вторгнення в Україну».
Формулювання «…агресії рф проти України, включаючи напади на об'єкти критично важливої інфраструктури по всій території України…» пропонується спростити до фрази «…військових дій в Україні».
Крім того, Мінськ запропонував виключити з постановочної частини вимогу, щоб «російська федерація негайно, повністю та беззастережно вивела усі свої збройні сили з території України у її міжнародно визнаних кордонах».
Водночас цю частину пропонується доповнити засудженням заяв, зроблених «деякими лідерами нормандської контактної групи щодо справжніх намірів, якими вони керувалися при розробці комплексу заходів щодо виконання мінських угод, — намірів, які не відповідають цілям мирного врегулювання конфлікту в окремих районах Донецької та Луганської областей. України».
В іншому документі білорусь пропонує в преамбулі відзначити «тривалі „сторонні“ постачання зброї до зони конфлікту, що підриває перспективи досягнення сталого світу», а до постановочної частини — заклик до «початку мирних переговорів».
Резолюцію, на думку офіційного Мінська, також слід доповнити закликом «враховувати докорінні причини конфлікту в Україні та навколо неї, включаючи законні побоювання держав-членів щодо безпеки», а також «утримуватися від посилання зброї до зони конфлікту».
DW пише, що Генасамблея ООН готова підтримати українську резолюцію про мир. Резолюцію, висунуту Україною та її прихильниками, можуть ухвалити в четвер, 23 лютого. У ній наголошується на необхідності якнайшвидше досягти всеосяжного, справедливого та міцного миру відповідно до установчого Статуту ООН.
Загрузка...